Środa, 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Mieszkanie Plus będzie droższe niż zakładano. Firmy budowlane domagają się większych pieniędzy za budowę osiedla w Nysie

  • 30.03.2018, 16:34 (aktualizacja 02.04.2018 00:37)
Mieszkanie Plus będzie droższe niż zakładano. Firmy budowlane domagają się większych pieniędzy za budowę osiedla w Nysie
Budowa mieszkań plus w Nysie na razie nie chce ruszyć. Boom budowlanych w kraju, który wynika z ożywienia gospodarki jaki nastąpił pod rządami PIS spowodował wzrost cen. W drugim przetargu pojawili się oferenci, ale ich oferty dość znacznie przekroczyły planowane wydatki.

Przypomnijmy, że do pierwszego przetargu, który odbył się w grudniu nie zgłosił się żaden oferent. Do drugiego stanęły dwie firmy, MTM budownictwo z Tarnowa, wcześniejszy wykonawca hali sportowej w Nysie, oraz Przemysłówka S.A. z Częstochowy.
Ich oferty to prawie 28 i 32 miliony.
Gminna spółka przeznaczyła na ten cel nieco ponad 20 mln.
Decyzję co  robić dalej podejmie ARN wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego
Prezes Bogdan Wyczałkowski informuje, że spółka i gmina czeka na decyzje w Warszawie, czy dojdzie do zwiększenia budżetu budowy osiedla czy trzeba będzie potanić projekt.
Wyższe koszty budowy wpłynęłyby na podwyższenie czynszu. Gmina jednak na razie nie zgadza się na zredukowanie projektu i obniżenie standardu pierwotnego pomysłu.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

viaTOLL
viaTOLL 11.04.2018, 07:54
Poniżej część wczorajszej debaty na jednym z FB na temat miejskich terenów inwestycyjnych w wykonaniu posła Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Pana Janusza Sanockiego z... Nysy:

Janusz Sanocki: Co za głupia i zła baba! A durna jak puder. Zrobiłaś głupia jakikolwiek interes w swoim życiu? Głupia.

Jolanta: Uderz w stół, a nożyce się odezwą ????

Janusz Sanocki Jolanta: Głupia.

Jolanta: A proszę sobie ulżyć.
Jestem oprócz tego ubecką wdową, ukrytą opcją niemiecką i świnią oderwaną od koryta.
????
Janusz Sanocki Jolanta: Kicham na to nie dowartościowuj się. Przede wszystkim jesteś głupi I zła. To wystarczy. Głupia. To na milę widać. I to wystarczy. Więcej głupia nie będę odpowiadał, Pluj dalej. Głupia.
ZŁY!!!
ZŁY!!! 11.04.2018, 08:51
W przyszłych wyborach pozostaje nam wybierać pomiędzy nieudacznikiem, chamem, złodziejską partią - pięknie k...a, no pięknie. Gdzie można zobaczyć resztę tej pseudo debaty?
Dorcia
Dorcia 11.04.2018, 11:52
Całość pod linkiem:
https://www.facebook.com/jacek.krzyszton.7
bardzo zła!!!!!
bardzo zła!!!!! 11.04.2018, 10:37
Święte słowa.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 9.04.2018, 08:44
A czy jest coś, za co Kolbiarz i jego karykaturalna ekipa nie przeplaciła?? Czy oni potrafią w ogóle szacować? Hala miałą być za 16 baniek, wyszło za 30; przedszkole buduje już dwa lata, też przepłacając, bo wcześniej tolerował nierobów z PUP; FSD przepłacone, kupił teren z halami nadającymi się do wyburzenia; BASEN - też źle oszacowana inwestycja. Wychodzi na to, że NIKT W OTOCZENIU burmistrza nie potrafi liczyć, nie zna rynku, nie potrafi oszacować prostych inwestycji. Stąd kosmiczny dług Nysy. Wszystko przepłacone, nawet głupie mieszkania. Panie Kolbiarz, OBUDŹ SIĘ Pan, przecież tej niekompetencji nie da się obronić! Ktokolwiek w wyborach będzie mógł w debatach MIAŻDŻYĆ tę kadencję i zbytno się nie wysili...
Rezydencja w cenie 6 tysięcy za metr
Rezydencja w cenie 6 tysięcy za metr 5.04.2018, 12:48
https://mediaprojectgroup.sprzedajemy.pl/dom-wolnostojacy-do-sprzedania-715m2-krakow-3-1b8e55-nr20698437
Taki dom kosztuje około 6 tysięcy za metr. Kolbiarzu, ocknij się
pom34
pom34 7.04.2018, 13:41
Pierwsze nowe mieszkania PLUS zostały już oddane i kosztowały 1860 zł za metr kwadratowy.
Bob budowniczy
Bob budowniczy 7.04.2018, 14:05
pom34 Nie da się w takich pieniądzach wybudować nowych mieszkań, wiem coś na ten temat. Chyba, że bez ścian, klatek schodowych, ogrzewania i w ogóle.
dla Bob
dla Bob 8.04.2018, 08:29
pewnie chodziło pom34 o artykuł zamieszczony na profilu FB Pana Krzystonia, takie mieszkania oddano w Białej Podlaskiej i to jest fakt, było też o tym w tv
https://www.facebook.com/jacek.krzyszton.7
pokorny
pokorny 3.04.2018, 21:26
Polecam popcorn i cole i bawimy się, buhaha: https://www.youtube.com/watch?v=WBAULbvjmiI
aj
aj 8.04.2018, 22:20
Kto jest autorem filmu, bo juz różne wersje słyszałem?
Witek S.
Witek S. 7.04.2018, 14:10
W filmiku KK mówi - zatrudniłem zawodową aktorkę, żeby zagrała Dyrektora Domu Kultury" naprawdę dobre, haha
venus
venus 4.04.2018, 17:20
Pan Burmistrz w najnowszym wydaniu swojej gazety "TAK" pisze, że miasto ma tak wielki budżet, że można polecieć 357 razy w kosmos. Rozumiem, że nawiązuje do filmiku. Co oni tam palą?
baron
baron 7.04.2018, 13:34
Film ciekawy i śmieszny, ale chyba ten kosmos miał symbolizować Warszawę. I te liczby wyjazdów by się zgadzały...
kosmita
kosmita 4.04.2018, 10:02
fajne
Misiek
Misiek 3.04.2018, 19:34
Ceny mieszkan jak w Krakowie spoko wszystko gra????
Nysie potrzebny Gospodarz!!!
Nysie potrzebny Gospodarz!!! 2.04.2018, 10:23
W biurze Finans są mieszkania na podzamczu (czyli obok tych co KK chce budować) 60 mkw., 3 pokoje za 150 tys. Gotowe i można mieszkać. Chory pomysł z tym budowaniem. Nysie potrzeba gospodarza! Kolbiarz sprzedał się Warszawie i nie jest już nysaninem. Odgrywa tutaj tylko taką rolę.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 9.04.2018, 08:38
Nigdy nie był nysaninem, przecież to facet z Kluczborka. W Nysie tylko "pracował" w PUP, a później lud dał się nabrać na jego obiecanki...
kierowca
kierowca 7.04.2018, 15:37
Nysaninem to on nigdy nie był i nie będzie. To jest kosmopolita karierowicz.
Wyborca KK
Wyborca KK 2.04.2018, 10:15
Na sesji Rady Miejskiej Pan Kolbiarz przyznał się, że przepłaca za mieszkania bo robi to z powodów polityczno-wizerunkowych. Więc płacimy za jego wizerunek w warszawce naszymi pieniędzmi. Nic w zamian. Przepraszam, będziemy płacić przez 30 lat bo na tyle jest kredyt. Miałem do gościa zaufanie na początku, ale teraz nie będę na niego głosował bo przepłaca i nie szuka innych rozwiązań. Idzie na łatwiznę, choć i to mu niezbyt wychodzi.
np.
np. 2.04.2018, 10:01
Czy Kolbiarz lub Wyczałkowski kupił by sobie mieszkanie za 6 000zł za mkw w Nysie z własnych pieniędzy? Nie sądzę.
minus
minus 2.04.2018, 09:56
Typowe dla Kolbiarza. Wpierw puścić w obieg wizualizacje. a teraz w iść w zaparte. Wyszło drożej o 10 baniek! 1/3 ceny! Czy ten chłop potrafi się wycofać? 6000 zł za metr kwadrat?!!! Ze złota będą te mieszkania?
Mir
Mir 2.04.2018, 02:01
To jest dopiero głupota. Budować za wszelką cenę. Bez głowy bez sensu, byle sobie gwiazdkę przypiąć.

Pozostałe