Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pensje samorządowców do obniżenia - jak to jest komentowane.

  • 16.04.2018, 15:39 (aktualizacja 16.04.2018 20:25)
Pensje samorządowców do obniżenia - jak to jest komentowane.
Wynagrodzenia posłów, ministrów i samorządowców stały się jednym z gorętszych tematów walki politycznej. Zapytaliśmy co na ten temat sądzą samorządowcy i mieszkańcy naszego miasta.

 

Burmistrz Kolbiarz uważa, że z tą decyzją jaka by nie była nie należy polemizować. Starosta komentuje decyzje PIS i podkreśla, że samorządowcy odpowiadają za duże publiczne pieniądze i mają sporo obowiązków. Dodaje także, że jego zdaniem obniżki będą miały wpływ na wszystkie wynagrodzenia w urzędach. Sekretarz powiatu Zdzisław Baran zauważa, że być może powinny istnieć proporcje w zależności poziomu płac urzędniczych w danym mieście, większym lub mniejszym.


Mieszkańcy także mają różne opinie na ten temat. Jedni uważają, że powinni zarabiać skromniej ale tylko posłowie. Inni zauważają, że problem to nie wysokie pensje urzędników tylko niskie "zwykłych ludzi". Padły także pytania co czeka burmistrzów po zakończeniu drugiej kadencji w związku ze zmianą ordynacji wyborczej ograniczającą do dwóch kadencji działalność burmistrzów i prezydentów miast. Czy znajdą pracę w biznesie i czy się do tego nadają.

Samorząd to nie biznes mówi  Paweł Nakonieczny z PIS i podaje przykłady, że doświadczenia zdobyte na jednym polu nie zadziałają na obu. Wracając do polityki, czy cała akcja jest wynikiem politycznej awantury wywołanej przez PO? Wygląda na to, że tak i zgodnie z przysłowiem "Kto mieczem walczy ten od miecza ginie". Klasa polityczna sama się ograniczyła. Ale nie ma tego złego, bo to często nie presja społeczna tylko rywalizacji zmusza partie polityczne do "oczyszczania się, samobiczowania i po prostu większej odpowiedzialności i uczciwości."

No bo czego się nie robi, żeby wygrać kolejne wybory...

 

więcej w materiale.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (157)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sylwester
Sylwester 16.06.2018, 13:11
Durnowate komentarze. Biedni przedsiębiorcy tylko oni odprowadzają podatki, inni nie mają ich potrącanych. Tylko oni. Naprawdę nie da się tego czytać, aż mdli.
do urzędnika sylwka
do urzędnika sylwka 16.06.2018, 15:04
No wyobraź siebie, ze tylko firmy płacą vat i cit. Ty w urzędzie płacisz tylko pit , a i to z tej kasy, co wpłacą wcześniej firmy, bo sam niczego nie produkujesz.
Sylwester
Sylwester 16.06.2018, 16:51
Ty za to produkujesz nienawiść i wieczne biadolenie. Dałbyś już spokój.
do urzędnika sylwka
do urzędnika sylwka 18.06.2018, 12:12
Pewnie, że chcesz spokoju, no bo nic nie potrafisz i siedzisz w budżetówce, kiśniesz
Sylwester
Sylwester 18.06.2018, 17:20
Każdy sądzi według siebie
Monia
Monia 15.06.2018, 16:44
Wracasz z pracy, w domu nikt na Ciebie nie czeka. Siadasz przed komputerem i jedziesz z koksem. A tu komuś dowalę a tu kogoś oczernię itp. Żyjesz czyimś życiem bo nie masz swojego albo jest ono nijakie. Biedny, marny leczący swoje kompleksy człowieku. Tylko współczuć .
Ten, co płaci i ma
Ten, co płaci i ma 15.06.2018, 17:31
Wracasz z pracy, w domu rodzina. Wszyscy zasuwają ciężko, płacą podatek od CIT, PIT, vat. Potem przypominasz sobie o tym, na co te podatki idą: na kochanice, robotę dla swoich, lipne etaty.... ech, dobrze, że chociaż ławeczki zrobili. A ty Munia, skąd masz pracę? Bo na ciebie to też chyba ja łożę kasę.
Dokladnie
Dokladnie 16.06.2018, 12:05
I ja !
Munia
Munia 15.06.2018, 18:20
Chciałbyś trolu
lolek
lolek 15.06.2018, 08:20
Tak, żona Bogdanowskiego trzaskała po japie jakąś panienkę na korytarzu w urzędzie, nasz Mahomet Kolbiarz stworzył piękny Harem w magistracie, a suweren patrzy na tą zgrozę - kończ Waść wstydu oszczędź.
Tańczą panowie, tańczą panie na moście w Avinion
Tańczą panowie, tańczą panie na moście w Avinion 15.06.2018, 12:16
Nie panienkę, tylko przyszłą żonę, he-he. Na razie, wzorem starszego doświadczeniem kolegi Kolbiarza, załatwił swojej żonie robotę, żeby miała z czego żyć, jak on odejdzie. Robota oczywiście w jednostce publicznej, sam Bogdanowski też pracuje w publicznej firmie, a przyszła zona w urzędzie, czyli też z naszych podatków.
Tańczą panie, tańczą panowie na moście w Avinion
Tańczą panie, tańczą panowie na moście w Avinion 14.06.2018, 12:05
To, co sie dzieje za rządów Kolbiarza, przekracza wszelkie normy moralności. Burmistrz, wiceburmistrzowie, niektórzy radni otwarcie mają swoje damy serca w urzędzie. Te damy już pracować ciężko nie muszą, bo one od tego są, aby wyglądały jak najlepiej. Hipokryzja sięgnęła zenitu, radny B. , bardzo pobożny z charakteru i wykształcenia, ma kochankę z dziećmi, która pracuje w urzędzie. Po wygranych wyborach radny ma się rozstać z żoną i zamieszkać z kochanką. Nie muszę dodawać, że ten radny i jego kochanka dostają z gminy bony na dzieci.
Ola B.
Ola B. 13.06.2018, 18:31
Kolbiarz tłu,i wszystkie inicjatywy, które nie wychodzą z urzędu. Dusi firmy podatkami, przegrał sprawy w sądzie. To ma być miasto przyjazne dla biznesu?
kol
kol 13.06.2018, 23:28
W SKO to on poległ z kretesem, spraw była cała masa
Winicjusz K.
Winicjusz K. 13.06.2018, 08:55
Na portalu samorządowym słynnym na całą Polskę "Zawiedziony wyborca" opublikował ot taki post. Co Wy na to?
Źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/forum/osoba/1454_0.html

Ludzie przy wyborach zaufali Panu Kolbiarzowi bo miał robić w Nysie przemysł i niwelować nim bezrobocie. Obiecywał też bony wychowawcze po 500zł na każde dziecko. Tanie mieszkania i halę sportowo-widowiskową oraz wyczekiwaną przez mieszkańców galerię handlową. Kiedy doszło do niego, że budowanie przemysłu i problemy z galerią to nie jest jedna kadencja zaczął szukać innych bardziej populistycznych i wysoko niedochodowych inwestycji. Obiecaną inwestorom budowę hali produkcyjnej zamienił na remont kąpieliska miejskiego. Obiecany rodzicom bon dał nie na każde dziecko, ale na drugie i kolejne zmniejszając ilość z 3 000 do 300 pociech i tym samym oszukując swych wyborców, którzy liczyli na ten dodatek. Obiecanych zysków z hali, która miała tracić na sporcie, a zarabiać na innych wydarzeniach nie potrafi wypracować. Straty nazywa koniecznymi celami marketingowymi. Przykładem niech będzie słynna na całą Polskę Gala Boksu w Nysie 2018 uznaną przez kibiców najgorszą galą (nokauty średnio co minutę) - która pomimo pełnego obłożenia 3 000 osób przyniosła prawie 70 000 strat (bilety od 25 - 500zł). Tanie mieszkania okazały się nie być tanie i mają wynosić prawie 6 000 zł /m2. Nysa to 50 tys. miasto, a nie metropolia. Najgorsze jest to, że Pan Kolbiarz bardzo dużo rzeczy obiecuje publicznie i ustala graniczne daty po czym nie dotrzymuje słowa. Ludzie oraz inwestorzy tracą do jego słów i miasta zaufanie. Choćby tylko z tego powodu nie będę już na niego głosował i popierał jego działań.
Bolek
Bolek 2.06.2018, 20:19
Fajne komentarze, maja tam prawie tak jak u nas, ha -ha
Historia samorządowca rodem z Nysy
Historia samorządowca rodem z Nysy 2.06.2018, 16:28
http://stw24.pl/gdzie-jest-dyrektor-gok-u-w-bojanowie/
Franek
Franek 28.05.2018, 15:49
Nie jestem budowlańcem, ale nie uwierzę, że basen będzie oddany do końca czerwca. Chyba że, jak to w tym mieście, nadzór budowlany podpisze odbiory budynków w stanie surowym
ET
ET 27.05.2018, 08:36
Burmistrz przed wyborami prawdy nie powie i będzie kłamał nas do wyborów. Prawda wyjdzie potem w rachunkach jak już na 5 lat zapewnią sobie wszyscy w UM utrzymanie. Ludzie mają prawo być sfrustrowani bo są bezbronni. A w radiu jest nietaktem zadawanie Panu Burmistrzowi trudnych pytań i nie ma konfrontacji z fachowcami bo to nie radio jest tylko jego tuba propagandowa z przerwami na muzykę.
QWERTY
QWERTY 27.05.2018, 17:52
To radio to jeden wielki bełkot, zero obiektywizmu, zero własnego zdania. Redaktor to słodko *** figurant, który nie ma pojęcia o dziennikarstwie lub boi się zadawania trudnych pytań. Takie pierdu pierdu byle się sponsor czy UM nie zdenerwował
Laki
Laki 27.05.2018, 08:53
Największym kłamstwem do którego boi przyznać się Kolbiarz to fiasko mieszkań+ .Ponad 1000 mieszkańców i wyborców na nie czeka i nie chcą usłyszeć ,że zostali wpuszczeni w maliny. To był miecz obusieczny , piękny ,wypolerowany i naostrzony ,skierowany na opozycję. Kolbiarz oszukał ludzi na bonach i na mieszkaniach i na 100 innych mniejszych rzeczach. Nie spełnił ani jednej obietnicy w 100% ,a zadłużył miasto na 100% i będzie to robił bo nic innego nie potrafi. Też miałem nadzieje ,że będzie inaczej.
Sylwia
Sylwia 26.05.2018, 16:37
Zobacz człowieku jak jesteś sam sfrustrowany. Gdyby tak nie było nie siedziałbyś na tym portalu i nie wylewał jadu.
robot
robot 26.05.2018, 08:06
Frustracja i kłamstewka zarządzających UM Nysa sięgają zenitu Burmistrzu czas na prawdę
Michał T.
Michał T. 25.05.2018, 07:13
Szanowni Państwo... forumowicze, fejsbukowicze czy wolni myśliciele...czy macie tak samo jak ja? Czytam na FB Pana Kolbiarza, że kąpielisko miejskie zostanie oddane w terminie czyli do końca czerwca 2018r. i postęp prac w słowach samego kk "przecież widać na zdjęciach, że będzie w terminie" - cytuję post Pana KK z wczoraj. No to więc patrzę i widzę i sądzę, że to jeszcze co najmniej pół roku roboty. Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem tej kadencji ale chce zabukować bilety i przyjechać z dziećmi do ukochanej Nysy na ten prześliczny basen. Cały rok ciężko pracuję żeby skorzystać z urlopu i chcę wybrać Polskę i Nysę. Zastanawia mnie jednak ta pewność siebie Pana Burmistrza...czy jest mu do wyborów naprawdę potrzebna i czemu ma służyć i czy może to nie jakaś choroba już? Nie chcę nikogo obrażać ale pracuję na budowach i wiem co mówię. Tutaj żyje się realiami bo za puste obietnice słono się płaci. A za utratę zaufania nigdzie nie znajdzie się roboty. Pozdrawiam Ziomali z Nysy.
Kłamca-Kłamca
Kłamca-Kłamca 25.05.2018, 13:19
Każdy kto miał w życiu do czynienia z choćby najmniejszą inwestycją wie, że to zwykły populistyczny bełkot. A o tym, że nie ma szans dotrzymać czerwcowego terminu wiadomo było już w zimie jak Falbud wylewał stopy fundamentowe ... I nie jest to wcale wina wykonawcy, który swoją robotę robi rzetelnie. Wystarczy popytać jak to było z projektem ... Niestety Kordek zwykły kłamczuszek z ciebie, Nysa to nie tylko poklepywacze typu Pani Ciepie...a, w Nysie mieszkają ludzie którym taki kit nie przejdzie ....a reszta niech dalej łyka jak pelikany
kąpielisko miejskie
kąpielisko miejskie 17.05.2018, 12:10
Kto wie z basenem? Jechałam tędy ostatnio i uważam, że nie ma szans skończenia tego w najbliższym miesiącu. Wszystko rozkopane, budynki nawet nie mają ścian, ciekawe co robili cały rok?
ra-bart
ra-bart 16.05.2018, 08:38
Kto wie co z centrum przesiadkowym i rewitalizacją Nysa z nim związaną
wonga
wonga 15.05.2018, 21:49
Nie zjeżdżajcie mi tu urzędasy na manowce. Mowa jest o poważnym gościu Jacku Krzysztoniu. Czy pisze nie pisze a hu...x to kogoś obchodzi. Ma olej w głowie i zapracował na wyniki, którymi dzisiaj chwali się Kolbiarz. Jedyne rzeczy które zarabiają w UM to praca Pana Jacka, a Kolba go zwolnił bo poczuł konkurencję...karma przyjdzie :)
DonPedro
DonPedro 15.05.2018, 23:08
Gościu, przestań już chrzanić z tym PR dla J. K. Był tak jak większość, wybitnym pasożytem w UM. Podaj jeden przykład jego pracy, która dała jakiś finansowy efekt. Przynajmniej jeden.
Marcin
Marcin 16.05.2018, 05:19
DnP.edro temat odejścia JK był już pół roku temu omawiany na tym portalu a potem odniósł się oficjalnie na swoim FB - sprawdź sobie. Czy coś zrobił czy nie zrobił w UM sam sobie oceń i wyrób własne zdanie i poczytaj bo jest na jego stronie: http://www.krzyszton24.pl/galeria/images.pdf
gocha
gocha 15.05.2018, 13:56
To już nie ma innych tematów tylko o ludziach gadać? Kto się na kąpielisko wybiera w czerwcu?
mac
mac 15.05.2018, 15:28
Którego roku? buhahaha
Prezes
Prezes 15.05.2018, 07:19
Gmina utworzyła sobie spółkę do zaciągania kredytów (ARN) i tworzenia przedwyborczego pijaru dla Kolbiarza na arenie lokalnej i też krajowej jakby nie poszło w wyborach. Zapewne Pan Krzysztoń w miarę szybko dostrzegł cele spółki i nie chciał być częścią takiego planu który skończy się klęską Kolbiarza prędzej czy później. Niedługo przyjdą rachunki a już przychodzą choćby za halę a wkrótce też za nierentowne kąpielisko i wiele innych fuszerek.
mniom
mniom 14.05.2018, 22:46
Pan Jacek Krzysztoń jest osobą która mogłaby pozamiatać każdego w tym mieście. Nawet Pana Burmistrza i całą jego świtę z Paczkowa. Myślę, że czeka na odpowiedni moment może przed wyborami. Powie co sądzi o obecnej władzy i wskaże na kogo głosować...a wtedy urzędasy się poskładacie, hahaha!
Marta
Marta 14.05.2018, 13:03
Pan Jacek naobiecywał mojemu szefowi (fsd) - i zapewne innym firmom też - wiele rzeczy. Teraz już wiemy, że się nie wywiązał bo jego przełożony Pan Burmistrz zmieniał co chwile zdanie. Najpierw dawał mu wolną rękę, a potem blokował jak potrzebne były na coś pieniądze. Zapewne tego Pan Jacek nie mógł znieść. Pomimo tego i tak mój szef wystawił mu na piśmie referencje bo zasłużył i naprawdę się starał.

Pozostałe