Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Pensje samorządowców do obniżenia - jak to jest komentowane.

  • 16.04.2018, 15:39 (aktualizacja 16.04.2018 20:25)
  • redakcja RTO
Pensje samorządowców do obniżenia - jak to jest komentowane.
Wynagrodzenia posłów, ministrów i samorządowców stały się jednym z gorętszych tematów walki politycznej. Zapytaliśmy co na ten temat sądzą samorządowcy i mieszkańcy naszego miasta.

 

Burmistrz Kolbiarz uważa, że z tą decyzją jaka by nie była nie należy polemizować. Starosta komentuje decyzje PIS i podkreśla, że samorządowcy odpowiadają za duże publiczne pieniądze i mają sporo obowiązków. Dodaje także, że jego zdaniem obniżki będą miały wpływ na wszystkie wynagrodzenia w urzędach. Sekretarz powiatu Zdzisław Baran zauważa, że być może powinny istnieć proporcje w zależności poziomu płac urzędniczych w danym mieście, większym lub mniejszym.


Mieszkańcy także mają różne opinie na ten temat. Jedni uważają, że powinni zarabiać skromniej ale tylko posłowie. Inni zauważają, że problem to nie wysokie pensje urzędników tylko niskie "zwykłych ludzi". Padły także pytania co czeka burmistrzów po zakończeniu drugiej kadencji w związku ze zmianą ordynacji wyborczej ograniczającą do dwóch kadencji działalność burmistrzów i prezydentów miast. Czy znajdą pracę w biznesie i czy się do tego nadają.

Samorząd to nie biznes mówi  Paweł Nakonieczny z PIS i podaje przykłady, że doświadczenia zdobyte na jednym polu nie zadziałają na obu. Wracając do polityki, czy cała akcja jest wynikiem politycznej awantury wywołanej przez PO? Wygląda na to, że tak i zgodnie z przysłowiem "Kto mieczem walczy ten od miecza ginie". Klasa polityczna sama się ograniczyła. Ale nie ma tego złego, bo to często nie presja społeczna tylko rywalizacji zmusza partie polityczne do "oczyszczania się, samobiczowania i po prostu większej odpowiedzialności i uczciwości."

No bo czego się nie robi, żeby wygrać kolejne wybory...

 

więcej w materiale.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (133)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał T.
Michał T. Dzisiaj, 07:13
Szanowni Państwo... forumowicze, fejsbukowicze czy wolni myśliciele...czy macie tak samo jak ja? Czytam na FB Pana Kolbiarza, że kąpielisko miejskie zostanie oddane w terminie czyli do końca czerwca 2018r. i postęp prac w słowach samego kk "przecież widać na zdjęciach, że będzie w terminie" - cytuję post Pana KK z wczoraj. No to więc patrzę i widzę i sądzę, że to jeszcze co najmniej pół roku roboty. Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem tej kadencji ale chce zabukować bilety i przyjechać z dziećmi do ukochanej Nysy na ten prześliczny basen. Cały rok ciężko pracuję żeby skorzystać z urlopu i chcę wybrać Polskę i Nysę. Zastanawia mnie jednak ta pewność siebie Pana Burmistrza...czy jest mu do wyborów naprawdę potrzebna i czemu ma służyć i czy może to nie jakaś choroba już? Nie chcę nikogo obrażać ale pracuję na budowach i wiem co mówię. Tutaj żyje się realiami bo za puste obietnice słono się płaci. A za utratę zaufania nigdzie nie znajdzie się roboty. Pozdrawiam Ziomali z Nysy.
kąpielisko miejskie
kąpielisko miejskie 17.05.2018, 12:10
Kto wie z basenem? Jechałam tędy ostatnio i uważam, że nie ma szans skończenia tego w najbliższym miesiącu. Wszystko rozkopane, budynki nawet nie mają ścian, ciekawe co robili cały rok?
ra-bart
ra-bart 16.05.2018, 08:38
Kto wie co z centrum przesiadkowym i rewitalizacją Nysa z nim związaną
wonga
wonga 15.05.2018, 21:49
Nie zjeżdżajcie mi tu urzędasy na manowce. Mowa jest o poważnym gościu Jacku Krzysztoniu. Czy pisze nie pisze a hu...x to kogoś obchodzi. Ma olej w głowie i zapracował na wyniki, którymi dzisiaj chwali się Kolbiarz. Jedyne rzeczy które zarabiają w UM to praca Pana Jacka, a Kolba go zwolnił bo poczuł konkurencję...karma przyjdzie :)
DonPedro
DonPedro 15.05.2018, 23:08
Gościu, przestań już chrzanić z tym PR dla J. K. Był tak jak większość, wybitnym pasożytem w UM. Podaj jeden przykład jego pracy, która dała jakiś finansowy efekt. Przynajmniej jeden.
Marcin
Marcin 16.05.2018, 05:19
DnP.edro temat odejścia JK był już pół roku temu omawiany na tym portalu a potem odniósł się oficjalnie na swoim FB - sprawdź sobie. Czy coś zrobił czy nie zrobił w UM sam sobie oceń i wyrób własne zdanie i poczytaj bo jest na jego stronie: http://www.krzyszton24.pl/galeria/images.pdf
gocha
gocha 15.05.2018, 13:56
To już nie ma innych tematów tylko o ludziach gadać? Kto się na kąpielisko wybiera w czerwcu?
mac
mac 15.05.2018, 15:28
Którego roku? buhahaha
Prezes
Prezes 15.05.2018, 07:19
Gmina utworzyła sobie spółkę do zaciągania kredytów (ARN) i tworzenia przedwyborczego pijaru dla Kolbiarza na arenie lokalnej i też krajowej jakby nie poszło w wyborach. Zapewne Pan Krzysztoń w miarę szybko dostrzegł cele spółki i nie chciał być częścią takiego planu który skończy się klęską Kolbiarza prędzej czy później. Niedługo przyjdą rachunki a już przychodzą choćby za halę a wkrótce też za nierentowne kąpielisko i wiele innych fuszerek.
mniom
mniom 14.05.2018, 22:46
Pan Jacek Krzysztoń jest osobą która mogłaby pozamiatać każdego w tym mieście. Nawet Pana Burmistrza i całą jego świtę z Paczkowa. Myślę, że czeka na odpowiedni moment może przed wyborami. Powie co sądzi o obecnej władzy i wskaże na kogo głosować...a wtedy urzędasy się poskładacie, hahaha!
Marta
Marta 14.05.2018, 13:03
Pan Jacek naobiecywał mojemu szefowi (fsd) - i zapewne innym firmom też - wiele rzeczy. Teraz już wiemy, że się nie wywiązał bo jego przełożony Pan Burmistrz zmieniał co chwile zdanie. Najpierw dawał mu wolną rękę, a potem blokował jak potrzebne były na coś pieniądze. Zapewne tego Pan Jacek nie mógł znieść. Pomimo tego i tak mój szef wystawił mu na piśmie referencje bo zasłużył i naprawdę się starał.
FX
FX 14.05.2018, 12:34
Jeśli miałbym obstawiać to wybieram, że patrzył swoim szefom zbytnio na ręce. A zapewne było na co... może nie dał się kupić i musiał odejść...
pani Jackowa
pani Jackowa 14.05.2018, 11:29
Krzysztoń poszedł do urzędu, aby mieć dostęp do gminnych nieruchomości, często wyprzedawanych za grosze. Problem się zaczął, jak Jacek złożył oświadczenie majątkowe i kumple zobaczyli, ile ma kasy. Stwierdzili, że jest za bogaty i się go pozbyli.
phi
phi 14.05.2018, 12:21
Jak chcesz mieć dostęp do gminnych nieruchomości to idziesz na przetarg i kupujesz a nie musisz się zatrudniać w UM. Z zeznań majątkowych nie wynika aby Pan Jacek coś nabył z urzędu. Zresztą urzędnik może sprawdzić po podatkach kto co ma a burmistrz podpisuje co roku kwitki i też wie co podpisuje. Raczej twoje śledztwo chybione.
rad--ny
rad--ny 14.05.2018, 09:29
Pan Jacek Krzysztoń to rozsądny i poczciwy człowiek a takich nie lubią w UM i Burmistrz więc wywalił go bo był dla urzędasów niewygodny. Obiektywnie i z rozsądkiem oceniał planowane przedsięwzięcia i za szczerość w UM został ukarany przez burmistrza, który nie lubi krytyki swych nierozsądnych działań.
bu-cha-cha-cha
bu-cha-cha-cha 14.05.2018, 18:16
Wszystko to pisze sam o sobie Sz. P. Jacek Krzysztoń - mistrz wiejskiego lansu
bu-cha-cha-cha
hmmm
hmmm 14.05.2018, 22:39
Może i masz rację bo na anonimowych portalach wszystko jest możliwe. Ale jaki miałby w tym cel? Sprzedać więcej mieszkań? Jakoś mi to nie po drodze...
Sam sobie jacek
Sam sobie jacek 15.05.2018, 10:09
Zobaczymy, czy wystartuje w wyborach, albo uczyni jakiś inny ruch. Z całą pewnością te cukrowo- pozytywne posty o krzysztoniu sa jego własnego autorstwa.
Barbora
Barbora 13.05.2018, 17:33
Jeżeli Kolbiarz rzeczywiście wyda kolejne miliony na promocję siatkówki nyskiej, to jest szalony i jego miejsce jest na wodociągowej.
Klient JK
Klient JK 13.05.2018, 12:39
Pan Jacek ma biznes i ma gdzieś lokalną politykę. Może i chciał pomóc ale ugrzązł przy karierowiczach. Zderzył się ze ścianą i sam jej nie mógł rozbić. Siedzi cicho bo nie lubi złego rozgłosu. Kupowałem u niego mieszkanie i mam o nim diabelsko dobre zdanie...
Witek .S
Witek .S 13.05.2018, 12:28
Jakiś czas temu pracował z nimi jeszcze Pan Krzysztoń. Plotki niosą, że się postawił i stracił stanowisko najpierw w UM potem w ARN. O co dokładnie poszło to tajemnica poliszynela. Szkoda, że milczy na te tematy bo mógłby rozjaśnić intencje obydwu Panów co do przyszłości naszego miasta. Panie Jacku...o co więc poszło???
Nie-tajemnica
Nie-tajemnica 14.05.2018, 11:27
Tajemnicą poliszynela nazywamy coś, co jest powszechnie znane, a tajemnicą jest jedynie z nazwy. Skoro wiesz o co chodzi, a nawet twierdzisz, że jest to tajemnica poliszynela, to po co pytasz?
natan45
natan45 13.05.2018, 12:22
Kolbiarz chce zrobić karierę w krajowej polityce, a Wyczałkowski wrócić na stołek burmistrza Paczkowa i wyrolować Rolkę. To są koledzy ze szkoły i trzymają się razem. Wszystko co robią ma na celu promocja ich nazwisk w mediach. Czy widzieliście ostatnio gdzieś Rymarza, Bobaka lub innego pracownika urzędu w mediach? Liczą się tylko oni. Za nasze pieniądze robią karierę.
Kuba
Kuba 12.05.2018, 08:38
Burmistrz Kolbiarz dał się zmanipulować grupie "znawców siatkówki" i położył sezon, a teraz chce za swój błąd zapłacić z naszych pieniędzy. Jeżeli złoży taki wniosek na radzie miejskiej to powinni go wywieźć z urzędu na taczkach i wraz z radnymi, którzy go poprą bez względu czy wniosek przejdzie czy nie. Awansu się nie kupuje, awans się wypracowuje Panie Kordian Kolbiarz.
FM
FM 12.05.2018, 08:19
Wydawanie pieniędzy przez grupę Kolbiarza (Wyczółkowski i Spółka) jest podstawą ich działalności. Im więcej się wyda tym więcej wpadnie do kieszeni. Przejrzyjcie Nyso na oczy. Ta kadencja nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta, a tylko z drenażem budżetu ile się da i promocją własnej osoby w Polsce. Radni temu przyklepują, ale Nakonieczny ostatnio obudził się i powiedział w radiu, że dał się oszukać. Oszukuje oszust czyli wyżej wymienieni.
jo--jo
jo--jo 12.05.2018, 07:48
Nysanie --- obudźcie się już grają larum na kolejne pomysły w UM Nysa kolejny ich zamiar to kupienie licencji na grę siatkarzy w plus lidze kwota powala na kolana prawdopodobnie 3,5 mln złotych. Tragedia tuz tuż.
kot30
kot30 12.05.2018, 08:26
Tak to prawda, ale nie do końca. 3,5 to tylko na start, a potem 5 mln. rocznie kosztów. Ale Nysę przecież na to stać. W Nysie rozwija się gospodarka, PKB rośnie, a mieszkańcom żyję coraz lepiej...
Dyzio
Dyzio 11.05.2018, 17:52
Tak naprawdę nie wiadomo jakie jest faktyczne poparcie dla Kolbiarza i tylko wybory mogą to zweryfikować. Myślę, że ono jednak spadło bo stracił wśród ludzi naprawdę myślących i ich zawiódł. Przeciwnicy byli i nadal są przeciwnikami, a Sanocki już go nie poprze jak ostatnio. Więc raczej poniżej 30%. Resztę zgarnie rozproszona opozycja i może być ciekawie.
He
He 11.05.2018, 16:34
Chciałbyś
typ
typ 11.05.2018, 17:55
Zróbcie sondaż na stronie urzędu to zobaczymy. Tylko prawdziwy :)

Pozostałe