Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Reumatologia w Głuchołazach jest, interna zawieszona.

  • 16.04.2018, 17:24 (aktualizacja 16.04.2018 17:28)
Reumatologia w Głuchołazach jest, interna zawieszona.
9 kwietnia w szpitalu w Głuchołazach zaczął działać oddział reumatologii. Oddział wewnętrzny czasowo zamknięty.

Reumatologii nie ma już w Paczkowie. Nyski ZOZ zrezygnował z tego kontraktu by umożliwić działalność oddziału w Głuchołazach. Zgodnie z wcześniejszym planem głuchołaska reumatologia miała być w pododdziałem interny. Jednak po odejściu lekarzy ZOZ w Głuchołazach musiał zawiesić swój oddział wewnętrzny z powodu braku personelu medycznego.

 W tej sytuacji oddział reumatologiczny na razie czasowo działa samodzielnie, zatrudniając lekarzy, którzy przeszli z nyskiego SP ZOZ. Pielęgniarki pielęgniarki i salowe przeszły z zawieszonej interny.  Oddział ma 20 łóżek i  działa w systemie dwutygodniowych turnusów. Jest zlokalizowany w wyremontowanych pomieszczeniach pierwszego piętra szpitala św. Józefa.

Oddział internistyczny w Głuchołazach został zawieszony za zgodą NFZ do 17 kwietnia. Dyrekcja szpitala nadal szuka lekarzy do pracy, choć jak mówi dyrektor to niełatwe. Jeśli nie uda się znaleźć lekarzy niezbędnych do wznowienia działania interny, dyrektor Artur Grychowski zapowiada, że będzie szukał innych możliwości by wykorzystać potencjał placówki.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe