Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powiat chce kupić Aleksandrówkę

  • 17.04.2018, 19:09 (aktualizacja 17.04.2018 19:21)
Powiat chce kupić Aleksandrówkę
Cena nieruchomości ma wynieść ok. 400 tys. złotych. "Aleksandrówka, czyli dawne sanatorium dla dzieci w Jarnołtówku ma zostać nabyte przez powiat nyski. Starosta złożył w urzędzie marszałkowskim propozycję zakupu ośrodka.

Obiekt ma służyć dzieciom, leczniczy lub edukacyjny zdecyduje o tym rada powiatu. Tyle mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy.  - poinformował media Czesław Biłobran.

Wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, mówi, że propozycja nyskiego starostwa jest ciekawa z uwagi na planowany remont i prowadzenie działalności. Przeszkodą może być to, że trwa proces transakcyjny z innym nabywcą.  Urząd Marszałkowski podjął działania, aby wyjaśnić dokładnie stan prawny możliwości wycofania się z tej transakcji i dojścia do porozumienia z nyskim starostą. Powiat Nyski zdecydował się na nabycie nieruchomości w ostatniej chwili co jest dość kłopotliwe jak mówi wicemarszałek.

W sprawę ośrodka zaangażowana jest posłanka PIS Katarzyna Czochara, która twierdzi, że sprzedaż nieruchomości starostwu to dobry pomysł, bo zostałaby w rękach publicznych. 

- Najważniejsze jest to, żeby była tam prowadzona taka sama działalność, jak przed zamknięciem - podsumowuje Katarzyna Czochara. 

"Aleksandrówka", która jest własnością Stobrawskiego Centrum Medycznego, została zamknięta w 2015 roku. Jej kupnem zainteresowane były różne podmioty, w tym prywatni przedsiębiorcy, ale także Uniwersytet Opolski oraz Izba Pielęgniarek i Położnych.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe