Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

2 nietrzeźwych kierowców oraz jeden ze zbyt ciężką nogą.

  • 21.04.2018, 14:05 (aktualizacja 21.04.2018 14:08)
2 nietrzeźwych kierowców oraz jeden ze zbyt ciężką nogą.
Policjanci z nyskiej drogówki tylko jednego dnia zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz jednego, któremu zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości aż o 57 km/h w terenie zabudowanym. 56-latek, który kierował audi nie posiadał uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile. Natomiast 58-letni kierowca Iveco swoją podróż zakończył w rowie. Szybko okazało się, co było tego powodem. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz kierujący odpowiedzą przed sądem.

18 kwietnia około godz. 11.40, dyżurny z nyskiej komendy został powiadomiony o kierowcy audi, który jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Kierujący na stacji paliw miał zatankować swój samochód i odjechać w kierunku miejscowości Hajduki Nyskie. Policjanci natychmiast ruszyli za opisanym samochodem. Kilka minut później zatrzymali kierującego do kontroli. Badanie na zawartość alkoholu pokazało, że 56-letni mieszkaniec powiatu nyskiego jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

W kilka godzin później, nyski dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, na trasie Szadurczyce- Łambinowice. Policjanci którzy byli na miejscu ustalili, że 58-letni mieszkaniec powiatu nyskiego kierując ciężarowym Iveco, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, wywracając pojazd. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca podczas rozmowy z mundurowymi przyznał się do kierowania samochodem.

Tego samego dnia w miejscowości Podkamień, w ręce policjantów wpadł 41-letni właściciel audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał, aż o 57 km/h za szybko. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi. Mieszkaniec powiatu nyskiego stracił również prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Zatrzymanym za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą uprawnień do kierowania grozi również kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe