Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

1000 drzew wokół BIOAGRY.

  • 29.04.2018, 23:48 (aktualizacja 30.04.2018 17:56)
1000 drzew wokół BIOAGRY.
Pierwsze pomysły uzgodnione z mieszkańcami Goświnowic, Głębinowa i Skorochowa są już realizowane. Nasadzono około tysiąca drzew, sosny czarnej i świerków serbskich.  Nad doborem gatunków czuwał sołtys Głębinowa.

Zbliża się ku końcowi projekt nasadzenia około tysiąca drzew, które maja stanowić barierę odgradzająca zakład od ludzkich siedlisk.  Pomysł nasadzeń wyszedł z Głębinowa.
- To idea zgłoszona przez społeczność lokalna, konkretnie przez sołtys Głębinowa, także sam pomysł doboru gatunków drzew i sposobu nasadzenia to także jest pomysł osoby z Głębinowa, która ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. - mówi Mirosław Obarski, rzecznik zakładu produkcji etanolu BIOAGRA S.A. Rzecznik  docenia wkład mieszkańców, mówiąc, że jest to przykład bardzo dobrej kooperacji firmy ze społecznością lokalną.

Nasadzenia to projekt unikatowy i ma służyć redukcji nasilenia dźwięku i zapachu emitowanych przez instalację do produkcji etanolu. Drzewa od strony Goświnowic mają po około 4 metry, od strony obwodnicy ok 2 m.
Mirosław Obarski podkreśla, że to dopiero początek, bowiem od kilku tygodni na rzecz zmniejszania uciążliwości pracują dwie specjalistyczne firmy. Pierwsze analizy zostały już wykonane. By zbadać prawdziwe źródło hałasu powyłączano instalację, by następnie kolejno uruchamiać różne sekcje instalacji. Wszystko po to by precyzyjnie zdiagnozować źródła hałasu, co byłoby trudne gdy cała instalacja jest na chodzie.

- Dziś wiadomo co i kiedy najbardziej hałasuje.  Teraz czas na pomysł jak hałas zredukować. - mówi Mirosław Obarski
 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe