Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego na osiedlu w Nysie.

  • 1.05.2018, 19:01 (aktualizacja 01.05.2018 19:08)
Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego na osiedlu w Nysie.
Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego było powodem akcji policji do jakiej doszło wieczorem i w nocy z 30 kwietnia na 1 maja na terenie osiedla przy ulicy słowiańskiej w Nysie. 

Akcja zaczęła się w poniedziałek 30 kwietnia około godziny 20:00, wówczas policja wezwała straż pożarną jako zabezpieczenie. Rzecznik straży pożarnej poinformował nas, że zabezpieczenie to związane było z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego.

Policja nie udziela na razie żadnych informacji, wiadomo jedynie, że sprawa jest kryminalna. Nasza redakcja dotarła do nagrania jakiego dokonał jeden z mieszkańców osiedla, na którym  słychać 7 kolejnych strzałów lub wybuchów. Cała akcja policji miała miejsce pomiędzy 2 i 3 nad ranem. 

Policja obstawiła teren fortów sąsiadujący z zabudowaniami osiedla i informuje o potencjalnym zagrożeniu. Działania poszukiwawcze służb trwają na terenach, które były popularnym miejscem wycieczek rowerowych i spacerów z psami. Pan Radosław, który udostępnił nam film mówi, że  ostatnimi czasu od czasu do czasu na osiedlu słychać było odgłosy przypominające petardy.

Teraz mieszkańcy spekulują, że za niektórymi pożarami do jakich doszło w dawnej fabryce pomocy naukowych może stać lokalny piroman, jest także niepotwierdzona informacja, że ostatnie pożary przypisywane bezdomnym mogą być dziełem nieodpowiedzialnej grupy dzieci. Mówi się, że widziano uciekających z miejsca zdarzenia wyrostków na krótko przed ostatnim pożarem budynku.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 8.05.2018, 18:09
Wszystko jedną wielką ściemą...wystarczy osoba żeby przyklepać paragraf... A jak to w Polsce... Za darmo można też trafić do więzienia...
Pepe
Pepe 2.05.2018, 03:00
|Materiały wybuchowe| ?? Ciekawe. Tylu funkcjonariuszy, do tego w cywilu. Obstawa wyjść z poligonu.
Sprawa jak podkreślają poważna, jak widać akcja na dużą skalę, trwająca tyle godzin, pytanie dlaczego BEZ ŻADNEJ informacji dla mieszkańców osiedla??
A po co w nocy na miejscu prócz policji i straży pożarnej
stacjonowała karetka?
Wspomniane "petardy" już w niedziele za dnia było słychać.
Co do "piromana"
jak usłyszałem pod tunelem "nie ma zakazu, jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wchodzić na teren poligonu".
A propo - czy teraz już można wchodzić bezpiecznie?????
Mój kundel lubi tam hasać jak dziki i pierwsze co rano będzie tam ciągnął.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.05.2018, 07:23
Karetka i strażacy zabezpieczali akcję antyterrorystów - najpierw w kanciapie w Bastionie Regulickim, a potem ok. 3 w nocy w mieszkaniu na Wandy Pawlik. Mieli też ze sobą robota do materiałów wybuchowych.

Pozostałe