Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Zadyma na majówkę na działkach.

  • 2.05.2018, 16:56 (aktualizacja 14.05.2018 19:21)
Zadyma na majówkę na działkach.
Dymek, dym, kurzawa, czy znaczne zadymienie niestety nadal zdarzają się beztroscy działkowicze trujący całą okolicę paląc co popadnie i to w samym środku długiego weekendu ot taki dymek na majówkę. Kiedyś wolno było spalać zarażone pasożytami odpady roślinne, dziś po wejściu w życie ustawy o odpadach i regulacji gminnych już nie. Nie wszyscy niestety o tym pamiętają.

 

Autor nadesłanego do nas fragmentu wideo napisał, że w pierwszej chwili sądził, że ma do czynienia z wieczorną mgłą. Rzekoma mgła była widoczna z odległości przynajmniej kilku kilometrów.  Licząc na artystyczne ujęcia zbliżył się do obłoku i wtedy okazało się, że źródłem tego zjawiska nie są siły natury lecz człowiek. 
Na działkach położonych pomiędzy rzeką, a ulicą Mickiewicza w Nysie grupa osób urządziła sobie pokaźne ognisko. Najprawdopodobniej doszło do spalania odpadów roślinnych.
Kilka lat temu w niektórych sytuacjach było to dozwolone, dzisiaj już nie.  Co grozi za spalanie odpadów? Mandat do 500 zł. Co zatem robić z odpadami, których musimy sie pozbyć? Takie odpady można wywieźć samemu do Domaszkowic na kompostownię. Ale jest prostsze rozwiązanie odpady okresowo odbiera także nyski EKOM.

Poza sezonem lub w przypadku posiadania większej ilości odpadów roślinnych odpady te należy dostarczyć do jednego z dwóch gminny punktów zbiórki odpadów. Punkty te znajdują się na ulicy Piłsudskiego i Saperskiej. Szczegółowe informacje na stronie EKOM. Czy to oznacza, że nie wolno rozpalać żadnego ognia? Można grillować, piec kiełbaskę i inne specjały. Grillujemy więc spokojnie, pamiętając jednak, że kłęby dymu lecące w stronę naszego sąsiada nie będą najlepszym pretekstem do nawiązania przyjacielskiego kontaktu.
 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe