Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

11 noc w muzeum za nami.

  • 21.05.2018, 00:25 (aktualizacja 27.05.2018 13:25)
11 noc w muzeum za nami.
To była piękna noc! Jedyna taka w roku, gdy swoje podwoje otwiera muzeum powiatowe w nysie. Za nami jedenasta edycja ogólnopolskiej nocy muzeów. Sprawdzamy jak było i co się Państwu podobało najbardziej.

 

Prelekcja pn. 180 lat Filomatii Nyskiej autorstwa dyrektora placówki, Edwarda Hałajko to jeden z pierwszych punktów sobotniego wieczoru w nyskim muzeum. Jak co roku, każdy kto postanowił wybrać się do dawnej siedziby biskupów wrocławskich, mógł zwiedzić dosłownie każdy zakamarek. Obrazy mistrzów epoki renesansu, broń palna i broń biała używana przed wiekami, monety obiegowe, przedmioty użytku codziennego – trudno było nie znaleźć coś dla siebie.

Nie zabrakło ciekawych prelekcji filmów, w tym premierowego pokazu filmu promującego Muzeum, nakręconego z okazji 120-lecia placówki. Swoją  premierę miał również film „Muzeum utracone” , zrealizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

100% Edward Hałajko

Ciekawa była prezentacja odrestaurowanych pucharów fletowych i zabytków wydobytych podczas badań prowadzonych przy ul. Piastowskiej. Obojętnie nie można było przejść obok wystawy figur woskowych, a kto przyszedł na Noc Muzeów z dziećmi również się nie rozczarował. W sali zabaw plastycznych można było wspólnie stworzyć obrazu inspirowany malarstwem współczesnym.

Tej nocy mogliśmy spotkać też tych na bakier ze sztuką, którzy nie skupiali się na zgromadzonych w muzeum skarbach i zabytkach, ale postanowili wybrać się na przepyszne pierogi w kawiarence. Nie oceniamy. Jak mówiliśmy na początku materiału, w końcu dla każdego coś dobrego.

 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe