Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Plener fotografików z Focus 13 tym razem w Nysie

  • 27.05.2018, 18:29 (aktualizacja 03.06.2018 20:14)
Plener fotografików z Focus 13 tym razem w Nysie
Ostatnie dni kręciły się wokół Dni Nysy, ale nie dla wszystkich. Do naszego miasta zjechało kilkunastu fotografików na ogólnopolski plener malarski, którzy zakochali się w Śląskim Rzymie niemal od pierwszego wejrzenia.

 

Łączy ich jedno – wspólna pasja fotografowania, choć każdy z nich specjalizuje się w czymś innym. Artyści zrzeszeni w grupie twórczej Fokus 13 przyjechali do Nysy na zaproszenie Anety Konik, fotografa z Nysy, która od dawna planowała przyjaciołom pokazać jak wdzięczne są dla obiektywów aparatów nyskie zabytki.

Kiedy migawki poszły w ruch, fotografowie próbowali uchwycić nie tylko piękno Nysy, jego najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim ludzi, jeden z najbardziej pożądanych tematów. W ramach studia pod chmurką w Dworze Biskupim, mieszkańcy Nysy mogli zrobić sobie zdjęcia na pamiątkę. W cenie były zwłaszcza rodzinne portrety, a więc pamiątki na całe pokolenia.

Efekty pracy grup Fokus 13 zobaczymy już w sierpniu. Potem fotografie będą prezentowane na różnych wystawach w Polsce i za granicą, stając się wizytówką i ambasadorem Nysy. Fotografie na pewno pojawią się również w nowych publikacjach dotyczących naszego miasta. Zachęcamy do sięgania po tej pozycje i chwilę zadumy nad pięknem i historią Nysy.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe