Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Siła uderzenia była tak duża, że kobieta przebiła szybę wypadając z autobusu. Wypadek autobusu MZK Nysa na A4.

  • 5.06.2018, 17:51
Siła uderzenia była tak duża, że kobieta przebiła szybę wypadając z autobusu. Wypadek autobusu MZK Nysa na A4.
Troje dzieci i dwoje dorosłych poszkodowanych w wypadku na autostradzie A4 blisko Wrocławia. Autobus nie wyhamował i zderzył się tam z samochodem ciężarowym.

Do zdarzenia doszło po godz. 9:00  na 155 kilometrze autostrady A4 na jezdni w kierunku zachodnim. Autobus przewożący dzieci uderzył  w samochód ciężarowy. Ciężarówka zwolniła  przed remontem zwolniła prawie do zera, kierujący autobusem ze szkolną wycieczką nie zdążył zatrzymać pojazdu i wjechał w tira – informuje policja.

Po uderzeniu autobusu ciężarówka z niewielką siłą uderzyła w jadący przed nią bus. Policja wstępnie oceniła, że sprawcą wypadku jest kierowca autokaru jest. Autobusem jechało 37 osób. – Około 30 dzieci i kilkanaście osób dorosłych. Była to wycieczka z niepublicznego przedszkola w Gałązczyc w gminie Grodków na Opolszczyźnie.

________________

Autobus nyskiego MZK został kupiony w 2017 roku. Przewoźnik używał pojazdu do przewozów okazjonalnych, czyli komercyjnego wynajmu. Autobus jest klimatyzowany i wyposażony m. in. w lodówkę, telewizory i toalety. W środku znajduje się także monitoring. Sercem maszyny jest silnik o niskiej emisji spalin spełniający normy Euro 5. Nie wiemy ile będzie kosztowała naprawa.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

QB
QB 11.06.2018, 10:04
Nie wiecie ile będzie kosztowała naprawa. A jakie to ma znaczenie skoro autobus ma pełen pakiet ubezpieczeniowy?
mi
mi 11.06.2018, 11:08
Skąd to wiesz?
To jest dramat
To jest dramat 6.06.2018, 16:09
"... sprawcą wypadku jest kierowca autokaru jest." "Była to wycieczka z niepublicznego przedszkola w Gałązczyc...".
Człowiek
Człowiek 5.06.2018, 20:47
Powiedzcie mi co za człowiek pisał ten artykuł? Pseudodziennikarzyna opowiada mi o jakiejś emisji spalin. Skupia się na tym, że autobus spełnia normy i zadaje jakże ważne pytanie: ile będzie kosztowała naprawa, a zapomina wspomnieć cokolwiek o stanie zdrowia kobiety, która wypadła przez szybę i czy któremuś dziecku się nic nie stało. Żenada.

Pozostałe