Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Kamuda winny kłamstwa lustracyjnego orzekł sąd okręgowy we Wrocławiu.

  • 16.10.2018, 13:52 (aktualizacja 16.10.2018 15:48)
Kamuda winny kłamstwa lustracyjnego orzekł sąd okręgowy we Wrocławiu.
Sąd okręgowy we Wrocławiu orzekł, że były wiceprzewodniczący Rady miejskiej Romuald Kamuda jest Winny kłamstwa lustracyjnego. Według sądu zataił fakt współpracy z służbą bezpieczeństwa PRL.

 

Wyrok sądu we Wrocławiu oznacza że były wice przewodniczącego rady miejskiej w Nysie nie będzie mógł startować w wyborach samorządowych i pełnić funkcji publicznych w ciągu najbliższych trzech lat. Wyrok nie jest prawomocny.. Kamuda w początku  konsekwentnie zaprzeczał, żeby świadomie współpracował z SB.  Tezy te podtrzymuje do dziś mimo wyroku sądu i liczy na apelację.

Mimo, że wyrok nie jest prawomocny radny zrezygnował z kandydowania w zbliżających się wyborach samorządowych. Kamuda twierdzi, że ma już dość konfliktów na linii on i Nowiny Nyskie. To nie pierwszy konflikt z prawem byłego wice przewodniczącego, a wcześniej sekretarza starostwa powiatowego w Nysie. Kamuda był już skazany, choć z powodu upływu lat wyrok uległ zatarciu, za wyłudzenie i z fałszowanie dokumentów na trzy lata w zawieszenie. Zdarzenie miało miejsce w 1999 roku.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TW ORZEŁ
TW ORZEŁ 16.10.2018, 16:06
Co ten gość pierniczy, opowieści dzikiej treści i baśnie z 1001 i jednej

Pozostałe