Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu?

  • 21.10.2018, 18:42 (aktualizacja 21.10.2018 18:51)
Czy w SP10 w Nysie, doszło do mobbingu?
Reforma oświaty w Nyskich placówkach edukacyjnych spowodowała trudną sytuację wielu nauczycieli. Brak godzin odbił się na etatach i siatce godzin, jednak prawdziwe piekiełko to nie do końca etyczne zachowanie dyrektorów szkół, którzy zamiast dzielić niczym król Salomon prowadzą dość kontrowersyjne... roszady kadrowe.

Przykładem jest sytuacja w szkole podstawowej nr 10 w Nysie. Tam zabrakło godzin języka polskiego. Ale zamiast podzielić je sprawiedliwie na pół. Nauczyciel bez doświadczenia dostał wszystko, a nauczyciel z ponad 30 letnim stażem został wysłany na świetlicę. Sama zmiana charakteru pracy to nie koniec. Nauczycielka czuje się szykanowana. W ciągu zaledwie 3 tygodni pracy otrzymała kilka pisemnych upomnień. Mało tego dyrektor Anna Michoń zgłosiła do prokuratury brak dokumentu dotyczącego kursu oligofrenopedogogiki. 

Oligofrenoterapia to specjalność dzięki której można prowadzić zajęcia z dziećmi z dysfunkcjami, którą szczyciła się sama pani dyrektor Michoń. Jest to także znakomite źródło zarobkowania, dzięki temu dyrektor szkoły nr. 10 jest jednym z najlepiej zarabiających dyrektorów szkół w gminie z dochodami ponad 100 tys rocznie. Dyskusyjne jest jednak to, że intratne godziny przydziela sama sobie.

Jak opisuje dzisiaj już była nauczycielka polskiego, atmosfera wokół niej stała się nie do zniesienia, czy to już mobbing? Sprawa była tematem pism, które trafiły do zarządu oświaty, były także prowadzone rozmowy z dyrektorem Adamem Fujarczukiem oraz z burmistrzem Kolbiarzem. Dyrektor Michoń została przy swoim informując, że swojego działania nie zmieni i chętnie spotka się z panią Izabelą w sadzie pracy. Pani Izabela w tej atmosferze pracować już nie chce, choć przyznaje, że język polski to całe jej życie.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (181)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jerzy
Jerzy 30.10.2018, 21:38
Mobbing - definicja
Kodeks pracy definiuje mobbing w art.943. § 2.

 

Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. 

Innymi słowy mobbing jest świadomym, uporczywym nękaniem psychicznym pracownika w sposób werbalny lub niewerbalny przez przełożonego lub współpracownika, a nawet większą liczbę osób lub całą organizację (osoby nią zarządzające). W konsekwencji takiego zachowania pracownik jest w złym stanie psychicznym, przejawiającym się obniżoną samooceną, poczuciem odosobnienia, a nawet stanami lękowymi.

Czy to już mobbing?
Niezwykle istotne jest to, ze aby uznać konkretną osobę za ofiarę mobbingu, muszą zaistnieć wszystkie czynniki jednocześnie, czyli:

działania lub zachowania dotyczą pracownika lub skierowane są przeciwko niemu,

działania lub zachowania są długotrwałe i uporczywe,

działania lub zachowania polegają na nękaniu lub zastraszaniu,

celem oddziaływania jest poniżenie lub ośmieszenie pracownika, odizolowanie go od współpracowników lub wyeliminowanie z zespołu;

w efekcie prowadzonych działań u pracownika występuje zaniżona ocena przydatności zawodowej, a także poczucie poniżenia czy ośmieszenia albo odizolowanie lub wyeliminowanie go z zespołu współpracowników

Mobbing - rodzaje działań
Mobbing może przyjmować różne formy. Wszelkie niepożądane działania mogą w różny sposób wpływać na różne aspekty życia zawodowego. Klasyfikacja tych działań obejmuje:

działania wpływające negatywnie na proces komunikacji,

działania wpływające negatywnie na relacje międzypracowniczne,

działania wpływające negatywnie na postrzeganie pracownika w środowisku pracy,

działania wpływające negatywnie na pozycję zawodowa pracownika,

działania wywierające szkodliwy wpływ na zdrowie pracownika.

Mobbing a prawa poszkodowanego
Jeśli pracownik czuje, że jest ofiarą mobbingu w miejscu pracy, jak najszybciej powinien temu przeciwdziałać. Pierwszym krokiem jest powiadomienie o zaistniałym fakcie przełożonego. W sytuacji, kiedy mobberem (osobą mobbującą) jest przełożony ofiary, o pomoc należy zwrócić się do kierownictwa wyższego szczebla lub do działu personalnego, jeśli wiemy, że otrzymamy oczekiwane wsparcie. Z prawnego punktu widzenia ofiara mobbingu może oczekiwać wymiernego odszkodowania za odniesione krzywdy. Pokrzywdzony może starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu psychicznym lub fizycznym - sąd w oparciu o opinię lekarza biegłego określa wysokość odszkodowania. Drugim możliwym świadczeniem jest odszkodowanie za straty poniesione wskutek zwolnienia się z pracy przez mobbing. Jednak zanim osoba pokrzywdzona zacznie starać się o zadośćuczynienie doznanych krzywd, musi udowodnić przed sądem, że rzeczywiście mobbing miał miejsce.

Mobbing - jak udowodnić, że padłeś/aś jego ofiarą?
O tym, czy mobbing rzeczywiście zaistniał, decyduje sąd. Niestety, sprawy dotyczące mobbingu w pracy nie należą do łatwych. Po pierwsze zazwyczaj rozpatrywane przez długi czas. Wymagają ustalenia wielu okoliczności, sprawdzenia różnych materiałów dowodowych i przesłuchaniu wielu świadków - najczęściej współpracowników ofiary. Po drugie należy pamiętać, że niestety to po stronie ofiary leży ciężar udowodnienia, że osoba oskarżona faktycznie dopuściła się mobbingu. Jest to bardzo trudne dla ofiary, ponieważ w efekcie bycia poddawaną mobbingowi, zazwyczaj jest osobą zastraszoną, która nie wierzy we własne siły. Dodatkowo codzienne funkcjonowanie w środowisku zawodowym, które czasami również jest negatywnie nastawione do ofiary, może być szczególnie trudne i obciążające psychicznie

Dnhfiedbje
Dnhfiedbje 1.11.2018, 11:54
No właśnie. Mobbing jak nic
Jerzy
Jerzy 30.10.2018, 21:15
Czemu kasujecie komentarze RTO wypraszam sobie takie traktowanie co za hamstwo
admin
admin 1.11.2018, 00:27
Bardzo proszę o print screen tych komentarzy rzekomo skasowanych.
na maila: feliks.milkowski@gmail.com
Doradzam kurs obsługi komputera i cierpliwość, a także uważne czytanie poleceń weryfikujących, że nie jesteś robotem.
_______________
administrator
Ważcie słowa 2
Ważcie słowa 2 30.10.2018, 20:56
Wszyscy. Dotyczy to obu stron konfliktu. Nie rozdmu***cie konfliktu. Bierzcie pod uwagę, że możecie skrzywdzić jedną, lub druga stronę. Większość z Was nie zna szczegółów. Mniej emocji, więcej rozsądku.
Zzz
Zzz 30.10.2018, 20:36
A Panią Ize możecie pomawiać, obrażać? Dobrze napisane ważcie słowa!!!!! Cieszę się że p. Kupka ma screnny niektórych tych wypocin i wystąpi do sądu mam nadzieję że słono za to zapłacicie
meto
meto 30.10.2018, 21:54
Moge wiedzieć nieco więcej o sytuacji? Dlaczego Pani Izabela była szykanowana jak jeszcze pracowała jako nauczyciel? bo widzę że to trwa już dość długo. Dobra, Pani Michoń, ok, nawet z wywiadu można wywnioskować że to nie sympatyczna osoba. Ale reszta nauczycieli ? jak ją traktowała? czyżby też źle? może dlatego że była najlepszą nauczycielką w szkole którą uczniowie uwielbiali !!!!
Ważcie słowa
Ważcie słowa 30.10.2018, 16:14
Odpowiedzialność za zniesławienie i zniewagę w Internecie

"Jeżeli użytkownik za pośrednictwem Internetu pomówił inną osobę, grupę, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności to czyn ten jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Internet zalicza się bowiem do środków masowego komunikowania, przy użyciu którego sprawcy zniesławienia grozi surowsza odpowiedzialność karna niż przy typie podstawowym tego przestępstwa. Analogiczną odpowiedzialność ponosi sprawca zniewagi w sieci, który obraził lub ośmieszył pokrzywdzonego za pomocą zwrotów powszechnie uznawanych za pogardliwe i naruszające godność pokrzywdzonego.
Sąd może orzec także na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego nawiązkę. Na wniosek pokrzywdzonego wyrok zostaje też podany do publicznej wiadomości.
Warto pamiętać także, że prawdziwość zarzutu nie zwalnia sprawcy z odpowiedzialności ze względu ewentualną obraźliwą formę w jakiej był on sformułowany lub rozgłoszony.
Pokrzywdzony może także wnieść pozew przeciwko sprawcy na drodze cywilnej – o naruszenie dóbr osobistych.

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r., Kodeks karny (Dz.U. z 2016 r., poz. 2138)."

Źródło: www.infor.pl/prawo/prawo-karne

-----------------------------------------
"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że administratorzy serwisów internetowych mają obowiązek udostępnienia adresów IP osobom, które chcą walczyć o swoje dobre imię."
"Sąd orzekł, iż adres IP, pozwalający zidentyfikować autora wpisu na forum internetowym, należy do zbioru danych osobowych i administratorzy forum powinni wydać go osobom, których dobra zostały naruszone. WSA uzasadniło, że ustalenie na podstawie tego adresu danych konkretnej osoby nie pociąga za sobą nadmiernych kosztów ani środków, co mogłoby ewentualnie stanowić podstawę odmowy udostępnienia przez portal takiego adresu. Wyrok jest prawomocny."

Źródło: money.pl
Rex
Rex 10.11.2018, 17:24
Na zaufanie "potrzebne do pełnienia funkcji publicznej" trzeba sobie zasłużyć. Więc jak komuś się wydaje, że otrzymuje je wraz z nominacją na dyrektora, to może się zdziwić, kiedy ktoś zacznie krytykować. A prawo do krytyki jest święte w demokracji.
Fidel
Fidel 1.11.2018, 01:10
Czytajcie ze zrozumieniem.

Pomówienie byłoby wtedy, gdyby ktoś napisał nieprawdę.
Na przykład taką, że pani taka, a taka daje pod latarnią na krzywoustego za czapkę śliwek. A w rzeczywistości pani nie daje za czapkę śliwek na krzywoustego tylko za czapkę gruszek na prudnickiej.

Wyszedł trochę żart.

Omawianie i oceny działalności lub decyzji osoby pełniącej funkcję publiczną w żaden sposób nie stanowią pomówienia.
gizioł
gizioł 1.11.2018, 00:44
oddaj kasę z oligofrenoterapii na bezdomnych
53
53 1.11.2018, 00:40
Nikt Cię nie pomówił droga Pani dyrektor ha, ha, ha
dyskutujemy o faktach, do pomówienia doszłoby gdyby ktoś pisał nieprawdę. Opinie i komentarze dotyczące faktów to nie jest pomówienie.
Wiem o panu
Wiem o panu 30.10.2018, 12:49
Witam. Przed chwilą spotkałam P. IZABELE i kupowałysmy znicze. Nagle obok przechodzi pan fizyk. Jak poparzony odwrócił się i oglądał PUSTĄ witrynę sklepu. Panie B. jest pan....... A tyle razy Pani K. broniła kolegę??????? po setkach skarg uczniów na pana. WSTYD to delikatne słowa. Zmowa? Zakaz? Może. Ale na pewno brak kultury. NAUCZYCIELE SĄ WREDNI. Niektórzy!!!!!! Sz pan szacunku nigdy nie miał i mieć NIE BEDZIE. Many, many, many.....
Z MLODZIEZA
Z MLODZIEZA 30.10.2018, 04:37
My mamy upieczemy Wam ciacho. Przepraszam szef mnie ............
Spoko
Spoko 30.10.2018, 04:28
K..... gadu gadu gadu... ZRÓBMY TAK JAK JUREK OWSIAK ZORGANIZOWAĆ np BAL KONCERT DYSKO FESTYN. JA DAJE FANTY NA AUKCJĘ. WIDAĆ P. IZABELA W PRZYCHODNI. JEST MIŁA ALE COŚ JA GNEBI. POMAGAMY MILOSCIA.
J23
J23 30.10.2018, 03:56
Witam serdecznie Wstaję do pracy. Więc naradzie krótko. Pani Z ns obcadach obecnie ja jak miało z nami zastemstws
. P KUPKA jest ciągle ciepła mla modra. POZDRAWIAM
Seba
Seba 30.10.2018, 08:32
J23 pisze jak pijany. Pijany do pracy?
Jola
Jola 30.10.2018, 03:22
Tesz nie mogę spać. Brawo Prawda. Ja widziałam jsk z gab dyrektor a Głazunow wychodzila z płaczem. A dyro nawet nie odpowiadal na jej dzień dobry. KULTURA HA HA
Prawda
Prawda 30.10.2018, 03:27
Jola szacun Mam jeszcze kilka innych informacji. P KUPKA nie patrzyla na twarz ale DUSZE uczniów
Prawda
Prawda 30.10.2018, 03:01
Nie wytrzymam. P IZABELA to najukochansza i mądra NAUCZYCIELKA. TAKI PAN J Z TO BYLO POSMIEWISKO NP nr 1 Na info przed całą klasą mówi do mnie Jak cie spotkam na ulicy to ci PRZYPIERD........ P IZABELA KUPKA TO WZÓR. WSZYSCY JA KOCHALI CDN...
Andi
Andi 29.10.2018, 06:46
Tyle jesteś typowym uchem prezesa. Wstyd. Sam się zwolnij i patrz w lustro jak ci nos rośnie. Tylko ludzie najniższej kategorii mogą tak łgac. Boicie się? Siła złego na jednego. Wstyd nauczyciele.
XYZ
XYZ 30.10.2018, 03:10
SUPER p. Prawda. A jak ją kochali wszyscy. Inni nauczyciele pożal się Boze. Zazdrodcili jej. Ciąg przykładów w krotce...........

....
X
X 29.10.2018, 10:41
Pomyłka to nie nauczyciel!!! Ale skoro tak piszesz to przyjemniej widzę że kretów jest wiele... Kto się boi????? Czego????? Żenujące to wszystko...tylko pod przykryciem możesz sobie upuścić...
Tyle
Tyle 28.10.2018, 12:31
DAJCIE SPOKÓJ!!! DYREKTOR zatrudnia nauczycieli i to On ustala na jakim stanowisku pracują!!! A nauczyciel jak się niezgadza to niech sobie szuka pracy gdzie indziej! DYREKTOR ODPOWIADA ZA SWOJĄ SZKOŁĘ I CHCĘ NJLEPSZĄ KADRĘ ! Czy pani Kupka takim nauczycielem jest obecnie!???? Sama pisze,że jest chora...dzieci w dzisiejszych czasach są bezwzględne, okrutne, dyrektor tylko pomógł nienarażając p.Kupki na drwiny ze strony uczniów! Tyle.
meow
meow 29.10.2018, 16:18
Obecnie? czyżby nagle wiedza Pani Kupki wyparowała? drwiny ze strony uczniów haha ciekawe jakie, jak Pani Kupka jest uwielbiana przez uczniów do dnia dzisiaj.
Papa smerf
Papa smerf 28.10.2018, 16:46
Srali muchy będzie wiosna. W czym pomógł? Bardziej zgnoił, doprowadził do depresji i nie *** że uczniowie z Niej kpią.
Nie klap mordą jak nie znasz prawdy
Tyle
Tyle 28.10.2018, 19:34
Znam w przeciwieństwie do ciebie! Widzę,że ktoś tu ma problemy...ale ze sobą... prawda boli:)
bez atu
bez atu 28.10.2018, 10:10
bzz bzz bzz - uzupełnić etat piszesz? A nie zastąpić etat. Widzisz różnicę, czy słabo ze wzrokiem?
atu
atu 28.10.2018, 08:22
Ludzie opamiętajcie się. Od kiedy praca w świetlicy jest mobbingiem i szykanowaniem? Znam innych nauczycieli z większym stażem pracy i kompetencjami, którzy pracują i pracowali w świetlicy aby uzupełnić etat.
Do KH
Do KH 27.10.2018, 16:51
Niestety ,ale p.Kupka jest ofiara mobbingu!!
Przez ostatnie lata atmosfera wokol jej osoby byla godna pogardy!!! To niezaprzeczalny FAKT!!
Wiec nie zabieraj glosu,skoro twoja wiedza jest tylko czastkowa.
KC
KC 27.10.2018, 10:31
No w końcu coś mądrego!!! Koniec z tą całą głupotą!!! Dziecinada!!!Dorośli wykształceni ludzie !!! Fuj...
KH
KH 27.10.2018, 10:12
Wy naprawdę nie macie pojęcia co to jest mobbing .Nie piszcie głupot i slończcie pomawianie pani dyrektor .
54
54 28.10.2018, 10:08
chyba Ty
Gosia
Gosia 27.10.2018, 07:36
A takze uczyla corki dyrektorek szkol jako najlepszy nauczyciel.ale tego nikt nie powie z kadry nauczycielskiej.najlepeij czlowieka zgnoic zdeptac.naprawde i to sa ludzie z wyzszym wyksztalceniem ktorzy powinni dawac przyklad.a jest tragedia.
Ale pani Izo jestesmyz pania i nie zostawimy tak tego.
mia
mia 27.10.2018, 16:49
A co można zrobić, jakieś sugestie?
Gosia
Gosia 27.10.2018, 07:27
A ilu uczniow bylo nauczane systemem induwidualnym ktore prowadzila pani Iza.do tej pory ja wspominaja bardzo mile i szacunkiem.

Pozostałe