Środa, 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Kodeks krajobrazowy przegrał w sądzie. Gmina analizuje apelację.

  • 21.11.2018, 01:37 (aktualizacja 21.11.2018 13:50)
Kodeks krajobrazowy przegrał w sądzie. Gmina analizuje apelację.
Uchwała o kodeksie krajobrazowym dla Nysy została uznana przez  Wojewódzki sąd administracyjny za niezgodną z prawem. Skarżący przedsiębiorca dowodził, że gmina naruszyła przepisy zmuszając przedsiebiorcow do likwidacji reklamy. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Poszło o złote łuki restauracji McDonald’s. Przedsiębiorca, który wydał na reklamę znaczne środki nie zgadzał się z zapisami uchwały obligujące go do likwidacji totemu w ciągu 60 miesięcy. Twierdził że reklama restauracji znajduje się poza strefą zabytkowego śródmieścia na małej obwodnicy Nysy i jest znakiem dla kierowców informującym o lokalizacji restauracji. Podobnie wyglądają reklamy tego typu punktów w całej Polsce.

Mimo, że uchwała została uznana za niezgodną z prawem przez sąd administracyjny nadal obowiązuje. Gmina zapowiada analizę i prawdopodobnie apelację.
Nysa jest w pierwszej dziesiątce miast w Polsce, które uchwaliły kodeks Krajobrazowy. Dlatego też orzecznictwo w sporach pomiędzy samorządami, a przedsiębiorcami nie jest jeszcze jasno określone. Firma, która realizowała kodeks na zlecenie gminy jest zobowiązana gwarancją.
Jak widać, mimo konsultacji społecznych, które odbywały się na kolejnych etapach wprowadzania kodeksu część przedsiębiorców z branży reklamy, ale nie tylko ma zastrzeżenia co do jego zapisów.

 

więcej w materiale...

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fikus
fikus 3.12.2018, 09:00
62% nie martw się o moją pisownię, natomiast wary uwagi jest ciepły projektant od kibli , który bez pojęcia naraża Nysę na straty finansowe i te z zakresu pośmiewiska
fikus
fikus 29.11.2018, 14:00
Egon - ach ty nie grzeczny brutalu!, a fuj ty nie dobry miśku!. Cieplutki nic z tym nie zrobi bo w przypadku utrzymania przez sąd tego rozstrzygnięcia odszkodowania przedsiębiorcy wywalczą bardzo duże i wtedy ciepły będzie zimnym kolo
62% ciemnych
62% ciemnych 30.11.2018, 13:31
Fikus- naucz się pisać po polsku, bo na razie niezbyt dobrze Ci wychodzi.
62%
62% 26.11.2018, 13:28
Na fb pojawi się wpis: że jakiś kleryk oświadczył, że lud polski jest zbyt ciemny, aby decydować w wyborach, i dlatego musi słuchać kościoła, Wszyscy są oburzeni, a aj uważam, że to prawda. Popatrzcie sobie na Nysę. Demokracja się nie sprawdziła.
62%
62% 22.11.2018, 16:00
62 % - tyle mieszkańców oddało głos na KK. Wniosek - 62% uważa, że 70 tysięcy za wadliwą uchwałę i następne ileś tam na odszkodowania to jest ok.
Egon
Egon 22.11.2018, 21:57
Czyli każdy kto tak uważa jest po prostu idiotą
prawdziwy Egon
prawdziwy Egon 25.11.2018, 22:02
Nie jesteś Egonem nie podszywaj się zdrajco.
Firma ma obowiązki gwarancyjne i będzie uchwalę poprawiać, odszkodowania to rzeczywiście problem.
Nieklawy Egon
Nieklawy Egon 27.11.2018, 10:25
I dlatego właśnie Ciepły nie podejmie żadnych kroków przed uprawomocnieniem decyzji a więc uchwała może przez najbliższe nawet dwa lata być "martwa".
Bardzo nieklawy egon
Bardzo nieklawy egon 29.11.2018, 13:32
Dlaczego wyzywam kogoś od ciepłych? A ty jaki - zimny? Takie zachowania są podłe.
BoysOrGirls
BoysOrGirls 30.11.2018, 14:19
A ja normalny, po prostu
Nysanin
Nysanin 21.11.2018, 17:45
Kraków czy Wrocław dbają o sam rynek , natomiast nasza władza "dba" o peryferia miasta.Proszę zadbać najpierw o swoje sąsiedztwo !!!! Totem MC-a fajny w tym miejscu ;element architektoniczny!
Bartek
Bartek 21.11.2018, 14:55
Kompletnie nie przygotowana uchwała za która znowu zapłacili podatnicy nyscy ( 70 tyś zł ) firmie zaprzyjaźnionej K.Kolbiarza. Trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym żeby walczyć m. in. z totemem Mcdonalds, który honorowany jest na całym świecie lecz w Nysie władza z naczelnym architektem Jabłońskim chciała go zlikwidować-no powodzenia "Nysa to ludzie"-śmiech na sali
Egon
Egon 21.11.2018, 23:36
Jeśli wiesz, że jest "zaprzyjaźniona" pisz konkrety, kiedy, gdzie, jak, za ile, w jakim trybie wyłoniona i jakie masz zastrzeżenia. W przeciwnym razie to pomówienia godne Sanockiego lub Smotera dla których już nie ma miejsca w radzie o czym zdecydowali wyborcy (trafiony zatopiony?).

Nie jestem zwolennikiem "Kordiana bez skazy", ale nie toleruję obrzucania łajnem i kłamstwa.

Jest PROBLEM, ale jak słyszymy z ust Jabłońskiego firma została związana gwarancja na wypadek wad prawnych i będzie musiała poprawiać uchwałę za darmo. Więc nie pisz bzdur kolego.

Mnie martwi kto zapłaci za ewentualne odszkodowania, gdyby do nich doszło i tu widzę problem.
Yrek
Yrek 22.11.2018, 13:00
Ciepły zapowiada, że w styczniu będą wzywać do demontażu reklam itd. a co jeśli apelacja nie przyniesie pozytywnego dla Gminy rezultatu? Oczywiście odszkodowania zapłacą mieszkańcy Gminy ale kto by się tam przejmował, ważne że pomnik na rynku stoi.

Pozostałe