Wtorek, 17.09.2019

Szukasz fotografa ślubnego? To musisz wiedzieć!

  • 28.08.2017, 15:07 (aktualizacja 28.08.2017, 17:27)
  • Grupa Tipmedia
Szukasz fotografa ślubnego? To musisz wiedzieć!
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Szczęśliwe chwile należy uwiecznić, dlatego bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego fotografa. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że nasze zdjęcia ze ślubu będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyliśmy?

Zdjęcia ślubne są wyjątkową pamiątką, dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie fotografa, który uwieczni ten piękny dzień. Absolutnie nie należy zostawiać tej sprawy na ostatnią chwilę, dobrego fotografa nie jest łatwo wybrać, a ci najlepsi potrafią mieć terminy zajęte na kilka miesięcy do przodu. Dlatego rezerwacja fotografa powinna być jedną z pierwszych decyzji, które podejmiemy, przygotowując się do wesela. W poszukiwaniu fotografa pomocna może się okazać platforma ślubna Wedding.pl. Można na niej znaleźć porady dotyczące wyboru fotografa, a także wyszukać najlepszych usługodawców w swojej okolicy. Wystarczy wskazać konkretne miasto, w którym poszukujemy fotografa – np. Opole: https://wedding.pl/fotograf-slubny/opole. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę i jak się przygotować na spotkanie z fotografem?

Wybierając fotografa przede wszystkim musimy zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy, jakie zdjęcia nam się podobają i jaki powinny mieć klimat. W poszukiwaniu inspiracji warto przeglądnąć np. zdjęcia ze ślubu znajomych, aby zobaczyć, czy takie zdjęcia nam odpowiadają, czy też oczekujemy czegoś zupełnie innego. Jeśli już będziemy wiedzieć, czego szukamy i na czym najbardziej nam zależy wtedy można zacząć poszukiwania tego jednego, jedynego fotografa, który uwieczni najpiękniejsze chwile w naszym życiu. Koniecznie trzeba się zapoznać z portfolio zdjęć danego fotografa, zdjęcia muszą mieć w sobie to coś, co sprawi, że przyciągną naszą uwagę. Bardzo ważne jest również, aby fotografie były dobrej jakości, odpowiednio naświetlone, ostre, a jednocześnie kreatywne.

Na spotkaniu z fotografem należy jak najdokładniej określić swoje oczekiwania, ulubiony styl zdjęć, pokazać przykładowe fotografie, które przypadły nam do gustu i ustalić, czy dany fotograf jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Warto też zadać pytanie, na temat doświadczenia fotografa przy sesjach ślubnych, ukończonych przez niego kursów i posiadanych certyfikatach, a także tego, jakim sprzętem dysponuje. Bardzo ważne jest, żeby fotograf posiadał licencję na robienie zdjęć w kościele. Koniecznie trzeba też dopytać o szczegóły usługi, często się bowiem zdarza, że umowa obejmuje również np. sesję w plenerze czy zdjęcia z przygotowań do ślubu. Warto także ustalić, ile zdjęć otrzymamy, czy wszystkie zostaną profesjonalnie obrobione przez fotografa, w jakiej dostaniemy je formie i jaki będzie czas oczekiwania na zdjęcia. Niezwykle istotna jest również cena usługi, warto już na pierwszym spotkaniu z fotografem zapytać, w jakich godzinach fotograf będzie obecny na weselu i ile trzeba będzie dopłacić za ewentualne dodatkowe godziny jego pracy, a także czy umowa obejmuje jakiś dodatkowy bonus np. w postaci sesji narzeczeńskiej tuż przed ślubem czy profesjonalnego albumu ze zdjęciami. Musimy powiedzieć fotografowi o wszystkich naszych oczekiwaniach i poinformować go np. o tym na uwiecznieniu, których momentów ceremonii w Kościele i na weselu zależy nam najbardziej, a którym można poświęcić mniejszą uwagę.

Decyzję o tym, kto zrobi zdjęcia na naszym ślubie i weselu warto bardzo dobrze przemyśleć. Odpowiedni wybór fotografa sprawi, że zdjęcia spełnią nasze oczekiwania i marzenia oraz pozostaną wspaniałą pamiątką na długie lata.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe