Niedziela, 24.03.2019

Kampanię czas zacząć - Komitet Kolbiarza powalczy nie tylko o gminę, ale także o powiat.

  • 19.02.2018, 22:11
  • redakcja RTO
Kampanię czas zacząć - Komitet Kolbiarza powalczy nie tylko o gminę, ale także o powiat.
Wybory czas zacząć. Jako pierwszy zadeklarował się obecny burmistrz Kordian Kolbiarz w nadchodzących wyborach wystartuje jak w poprzednich z własnego komitetu. Oprócz Gminy Nysa interesuje go Powiat, gdzie chciałby wprowadzić swoich radnych. Kto będzie na listach wyborczych? Już teraz trwają gorączkowe układanki, jednak na nazwiska liderów list jeszcze przyjdzie poczekać.

- Partie ciągną w dół - ocenia Kordian Kolbiarz

Według burmistrza partie polityczne mają problem z przebiciem się na lokalnym podwórku, lepiej punktują kandydaci z własnych komitetów.

Jako przykład niech posłużą liczby: W 2014 roku w I turze:

Jolanta Barska (KWW Jolanta Barska) zdobyła 29%,
Kordian Kolbiarz (Forum Samorządowe 2002) 25,9%,
Janusz Sanocki (Liga Nyska) 25,9%,

Poza podium znalazły się przedstawiciele dużych partii ogólnokrajowych – Jacek Chwalenia (Prawo i Sprawiedliwość) 7%, Daniel Palimąka (Platforma Obywatelska) 3,2% i Zbigniew Majka (Sojusz Lewicy Demokratycznej) 2,4%. Jednak czy to dowód na słabość partii, czy raczej na to, że każdy z liczących się kandydatów startował samodzielnie? Zasada jest taka, ze partia powinna wystawić kandydata nawet jeśli nie może wygrać, bo taki kandydat robi PR, a kampania wyborcza na burmistrza ciągnie listy partyjne w górę.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gadfly
Gadfly 27.02.2018, 16:26
Dzisiaj Kolbiarz przegrał sprawę w Sądzie Administracyjnym. sprawa dotyczyła bonu wychowawczego, który to jest niezgodny z prawem polskim, przede wszystkim Konstytucją. Nie pomógł wiceminister Jaki, ani wiceminister Marczuk. Jeden dostał pracę dla swojej protegowanej przedszkolanki, a drugi miał budynek pod przedszkole i darmową wyjazd nad morze dla całej rodziny. I nic z tego nie wyszło. Bon niezgodny z prawem, teraz ciekawe, jak odzyskać kasę wypłaconą za bon?
glass
glass 22.02.2018, 21:44
Nysa nigdy nie miała szczęścia do włodarzy miasta .Sanocki oszołom który potrafił tyko mieszać .Smutkiewicz człowiek znikąd ,celebryta i bawidamek został burmistrzem dzięki robolom z FSD. Barska brak słów może jako sołtys lub przewodnicząca gospodyń wiejskich,a nie burmistrz.A pan Kolbiarz to przerost formy nad treścią co innego mówił a co innego robił ,a właściwie niewiele robił.Czas go porządnie pomału rozliczyć.
lol
lol 22.02.2018, 15:34
Mieszkańcy powiatu doskonale wiedzą, że głosując na Kolbiarza i jego trupę to podwyżka za śmieci dla każdego-żegnaj gmino i powiecie
PI
PI 22.02.2018, 14:12
Jeśli wyskoczy jakiś niezależny kandydat i powyższy przykład się powtórzy to KK może pożegnać się z urzędem bo Sanocki już mu nie da głosów.
PI
PI 22.02.2018, 14:01
Kolbiarz skonfliktował się z okolicznymi gminami o cenę śmieci i będzie w nich walczył o głosy do powiatu...powodzenia życzę.
fox
fox 22.02.2018, 12:05
Tak , jeszcze powiat ma zdolności kredytowe bo gminne zadłużone do trzeciego pokolenia. Co za typ z tego Kolbiarza-zachłanny i szybko się przekona że jego kadencja to przypadek

Pozostałe