Niedziela, 24.03.2019

KROWA ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE, jednak znowu wymknęła się weterynarzom.

  • 20.02.2018, 13:23 (aktualizacja 20.02.2018 16:20)
  • redakcja RTO
KROWA ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE, jednak znowu wymknęła się weterynarzom.
W poniedziałek rano z drona krowę wypatrzył fotografik Maciej Zych z Nysy. Zych od trzech dni przeczesuje swoim dronem brzegi jeziora w poszukiwaniu krowy-uciekinierki. Niestety nie obyło się bez ofiar dron fotografika rozbił się w minutę po tym jak udało się zlokalizować zwierzę.

Krowa jest w dobrej kondycji. Jest zdrowa, nie jest ranna, schudła, ale pożywienia z powodu lekkiej zimy nie brakuje.

Weterynarz Błażej Jaroszyński z Nysy mówi, że Krowa bawi się z ekipa poszukiwawczą w kotka i myszkę.  Pan Błażej zbliżył się do niej na 20 metrów  BIEGNĄC jednak celny strzał ze względu na gęste zarośla był niemożliwy. Strzałka ze środkiem usypiającym nie jest tak stabilna jak pocisk, a musi trafić precyzyjnie.

Na widok ludzi krowa osiąga niewiarygodną szybkość i tak już od 23 stycznia, kiedy zwierze uciekło z pod noża rzeźnika.

W piątek i sobotę szukały jej cztery jednostki OSP z gminy Otmuchów. W niedzielę wytropił ją jeden z myśliwych. Żerowała nad brzegiem jeziora. jednak na widok człowieka przebiegła 400 metrów po zlodowaciałych bagniskach i zniknęła.
Po zlokalizowaniu rejonu gdzie się przebywa zwierzę, ruszył  pościg - jeden myśliwy oraz dwóch lekarzy weterynarii uzbrojonych w strzelbę "palmerowską", broń przeznaczoną do bezpiecznego usypiania zwierząt. Niestety krowa znowu zwiała.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe