Niedziela, 24.03.2019

600 TYSIĘCY NA RUCH I REKREACJĘ

  • 1.03.2018, 11:30
  • redakcja RTO
 600 TYSIĘCY NA RUCH I REKREACJĘ
W poniedziałek poznaliśmy wyniki głosowania w IV edycji budżetu obywatelskiego, zaś wczoraj przedstawiciele zwycięskich projektów odebrali symboliczne czeki z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w głosowaniu prym wiodły sołectwa. Aż 3 z 4 zwycięskich projektów będą realizowane na terenach wiejskich. Zainteresowanie samym głosowaniem znów było ogromne.

Niewykluczone, że w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego zajdą zmiany w regulaminie. Władze miasta i radni będą bowiem rozważać pomysł, by zwiększyć pulę pieniędzy na pomysły mieszkańców, a także wprowadzić zapis mówiący o tym, że minimum dwa zadania muszą być realizowane w mieście.

Podczas konferencji w Urzędzie Miejskim liderom projektów wręczono symboliczne czeki. Przypomnijmy, że w IV edycji budżetu najwięcej głosów zebrał pomysł utworzenia Nyskiej Strefy Biegacza przy Szkole Podstawowej nr 10.  Ma tam powstać 4-torowa, tartanowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 80 m wraz ze skocznią w dal. Kolejne projekty z największą liczbą głosów będą już realizowane na terenach wiejskich i także dotyczą aktywności fizycznej. W tym roku mieszkańcy naszej gminy mocno postawili więc na sport i rekreację. A jakie pomysły będą królować w kolejnej edycji? Przekonamy się już za kilka miesięcy.

 

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe