Niedziela, 24.03.2019

Mieszkanka Nysy odzyskała swoje 60 tysięcy, które straciła w wyniku oszustwa "na policjanta"

  • 11.03.2018, 09:39
  • redakcja RTO
Mieszkanka Nysy odzyskała swoje 60 tysięcy, które straciła w wyniku oszustwa "na policjanta"
Policjanci z wydziału ds. Walki z Cyber przestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z funkcjonariuszami z Nysy odzyskali 60 000 złotych. Starsza kobieta, mieszkanka powiatu nyskiego straciła je w wyniku oszustwa metodą "na policjanta". Dzięki szybkiej pracy funkcjonariuszy, oszust nie zdążył wypłacić pieniędzy.

Policjantom udało się namierzyć konto bankowe, którym posługiwał się oszust. Przy współpracy z bankami zabezpieczyli pieniądze zanim sprawca zdążył je wypłacić. 

5 marca przestępcy byli bardzo aktywni, bo aż 17 prób oszukania starszych mieszkańców powiatów nyskiego i brzeskiego zgłoszono w tym dniu tamtejszym policjantom. Niestety, jedna osoba nie zachowała odpowiednie czujności i straciła 60 tys. zł.

Ta wersja metody "na policjanta" polega na tym, że sprawca podaje się za funkcjonariusza Policji. Informuje mieszkankę, że jej oszczędności są zagrożone i sugeruje założenie nowego konta. Przejęcie dostępu do rachunku następuje kiedy, do autoryzacji nowego konta ofiara używa numeru telefonu przekazanego przez oszusta.

Niestety, starsza mieszkanka powiatu nyskiego uległa presji przestępcy. Założyła nowe konto i przelała na nie 60 tys. zł. Potem zaczęła podejrzewać, że została oszukana i szybko zgłosiła się na policję. Na szczęście dla niej na czas.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe