Niedziela, 24.03.2019

UKS "SPORTING" NYSA na „MINIMUNDIALU SKRZATA 2018

  • 12.03.2018, 15:29
  • redakcja RTO
UKS "SPORTING" NYSA na „MINIMUNDIALU SKRZATA 2018
10 marca br. Uczniowski klub Sportowy "SPORTING" NYSA brał udział w turnieju „MINIMUNDIAL SKRZATA 2018” organizowanym przez Opolski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Prezydentem miasta Opole dla dzieci z roczników 2011 i młodszych.

W tym dniu w hali "Okrąglak" rywalizowały ze sobą 24 drużyny z województwa opolskiego reprezentując kraje finalistów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.  Celem turnieju była przed wszystkim dobra zabawa uczestników, popularyzacja piłki nożnej oraz krzewienie postawy Fair-Play wśród wszystkich uczestników imprezy. Sędziowie w tym dniu nie karali czerwonymi i żółtymi kartkami, lecz nagradzali zielonymi kartkami "FAIR-PLAY"za piękną postawę i grę .

Kilka dni przed turniejem drużyna Sporting dowiedziała się jaki kraj reprezentować będzie na turnieju, ponieważ w opolskim Ratuszu odbyło się losowanie oraz podział na grupy przy udziale Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Miasta Opola oraz Tomasza Garbowskiego, prezesa OZPN-u. UKS "SPORTING" NYSA reprezentowały Maja, Adam, Andrzej, Rafał, Dominik, Kajetan, Dawid, Michał, Oliwer.

Turniej poprzedzony został uroczystością otwarcia, która była wielkim przeżyciem dla młodych piłkarzy. Każda z drużyn zaprezentowała się licznie zgromadzonej publiczności w przemarszu krajów. Młodzi piłkarze mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy futbolu, każda akcja nagradzana była brawami, a zdobywane gole wywoływały istne szaleństwo na trybunach! Kibice stanęli na wysokości zadania, wspaniale przygotowując się do wspierania swoich drużyn. Doping niósł się po hali od pierwszych do ostatnich minut walki na parkiecie. W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi meczami młodzi zawodnicy skorzystać mogli z dodatkowych atrakcji, zabaw, konkurencji sprawnościowych. Na koniec każdy z uczestników został uhonorowany zasłużonym medalem ...no i nie obyło się bez zdjęć na "tzw. ściance" i wywiadów, np. dla Radia Opole i TVP3 Opole.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe