Niedziela, 24.03.2019

Dni Języków Obcych i sukcesy uczniów Carolinum.

  • 12.03.2018, 16:53 (aktualizacja 12.03.2018 23:15)
  • redakcja RTO
Dni Języków Obcych i sukcesy uczniów Carolinum.
Rozpoczynające się właśnie w ZSO Carolinum Dni Języków Obcych zbiegły się z sukcesami uczniów tej szkoły w konkursach związanych z językami obcymi.

 

Grupa siedmiorga uczniów pod opieką nauczyciela angielskiego Konrada Lisa zdobyła wyróżnienie w konkursie polsko-norweskim „Na tropie”. Przedmiotem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju było przygotowanie krótkiego filmu w języku angielskim omawiającego wybrany wątek norweski w Polsce lub polski w Norwegii. Ekipa Carolinum wybrała temat historyczny – Sigridy Storrady, piastowskiej księżniczki, która została królową Szwecji, Danii i Norwegii. Wyróżnienie wiąże się z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego członka drużyny i opiekuna, jak również talonem dla szkoły na zakup sprzętu sportowego, o wartości dwóch tysięcy złotych.

 

 

Uczennica klasy 2a Natalia Wicher znalazła się w gronie dziesięciu osób wyróżnionych w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores organizowanym przez Komisję Europejską. W bieżącym tygodniu weźmie udział we wręczeniu nagród w warszawskiej siedzibie Komisji Europejskiej. Uroczystości towarzyszyć będą warsztaty translatorskie prowadzone przez wybitnego  językoznawcę prof. Mirosława Bańko i przedstawiciela Komisji Europejskiej ds. tłumaczeń i wielojęzyczności Krzysztofa Nalepę.

 

Sarah Klose, uczennica klasy 3m, kolejny raz zakwalifikowała się do finału Olimpiady Języka Niemieckiego. Mimo, że dzięki swemu zeszłorocznemu sukcesowi jest już zwolniona z egzaminu maturalnego z tego języka, Sarah walczy ponownie, ostrząc sobie zęby na zaszczytny tytuł laureata.

 

W ramach Dni Języków Obcych w Carolinum odbędą się liczne wykłady, warsztaty i konkursy przedmiotowe. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie i facebookowym profilu szkoły.

 

To jednak nie koniec inicjatyw związanych z językami obcymi. Wspomniany nauczyciel angielskiego Konrad Lis od kilku tygodni dodaje na swoim kanale youtube (kojot1974) filmy mające pomóc carolińskim maturzystom lepiej przygotować się do egzaminu. Trwa też realizacja ambitnego projektu, w ramach którego uczniowie przetłumaczyli na angielski utwór Hymn zespołu Luxtorpeda, by wkrótce w studio nagraniowym na nyskiej PWSZ zarejestrować jego tzw. cover wokalny. Do utworu uczniowie zrealizują teledysk, korzystając z wiedzy nabytej na warsztatach filmowych, które już w kwietniu przeprowadzi znakomity nyski filmowiec, zdobywca tegorocznego Yacha publiczności, Sebastian Juszczyk.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe