Środa, 22.05.2019

Wiadomości 1 kwietnia 2018 - ul. Drzymały, polityczna linia frontu.

  • 1.04.2018, 21:03 (aktualizacja 02.04.2018 01:09)
  • redakcja RTO
Wiadomości 1 kwietnia 2018 - ul. Drzymały, polityczna linia frontu.

 

Ulica Drzymały w Nysie to polityczna linia frontu.
Minął kolejny termin w sprawie ulicy Drzymały co może mieć wpływ na budowę galerii DEKADA. Inwestor na razie mimo upływu terminu nie ma żadnej informacji czy wojewoda uporał się z decyzją.
Ulica Drzymały w Nysie linią politycznego frontu zwolenników i przeciwników galerii DEKADA.

__________________

Sprawdź, czy nie będziesz musiał zwracać pieniędzy z 500 plus.
W Opolu w 2017 roku wydano 56 decyzji  w sprawie nienależnego pobrania świadczeń wychowawczych 500 plus, w Nysie 23. Najczęstsze powody to podjęcie pracy i wyjazd za granicę.
Sprawdź, czy nie będziesz musiał zwracać pieniędzy z 500 plus

__________________

Policja prosi o pomoc w sprawie morderstwa 16 letniej Samanty.
Policjanci z Opola publikują portret pamięciowy mężczyzny poszukiwanego w sprawie zabójstwa 16-letniej Samanty. Dziewczyna zginęła blisko siedem lat. Do dziś nie wiadomo, kto jest mordercą. Zdaniem policjantów, mężczyzna widoczny na portrecie pamięciowym "może wiedzieć więcej" niż pozostali świadkowie.
Zabójstwo Samanty z 2011 roku. Policja publikuje portret pamięciowy

__________________

Budowa mieszkań plus w Nysie na razie nie chce ruszyć.
Boom budowlanych w kraju, który wynika z ożywienia gospodarki jaki nastąpił pod rządami PIS spowodował wzrost cen. W drugim przetargu pojawili się oferenci, ale ich oferty dość znacznie przekroczyły planowane wydatki.
Mieszkanie Plus będzie droższe niż zakładano. Firmy budowlane domagają się większych pieniędzy za budowę osiedla w Nysie

___________________

Linia kolejowa Opole Nysa do remontu od maja.
Ten remont ma sprawić, że podróż pociągiem pomiędzy Opolem a Nysą skróci się do niespełna 50 minut. Dziś trwa półtorej godziny mówi prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.  Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami. Na tym odcinku wprowadzona będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Koszt inwestycji to 122,5 mln zł.
Remont linii kolejowej Nysa-Opole, rusza 7 maja. Wykonawcą jest Skanska.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyklęty
wyklęty 3.04.2018, 11:04
Jeszcze czego, zachciało się patologii od 500+ mieszkań z garażami ,z drogami dojazdowymi z placami zabaw ,w łbach się poprzewracało .A postawić blok wielopiętrowy z dużej płyty jak za komuny będzie pasował do reszty osiedla .A do budowy infrastruktury zapędzić przyszłych lokatorów w ramach czynu społecznego .Niech pan KK zejdzie na ziemię ,bo za niedługo wyborcy go sprowadzą .
50 m za 300 tysięcy
50 m za 300 tysięcy 2.04.2018, 15:07
Metr kwadratowy mieszkania od developera w warszawie czy Wrocławiu jest już od 6 tys.. Kto w Nysie zapłaci 6 tysiaków za metr kwadratowy mieszkania? i to jeszcze gdzieś na zadupiu poza miastem? Za 50 m trzeba będzie dać 300 tysięcy, niech sie kolbiarz puknie.
PIS wpsiera kino wierdaka
PIS wpsiera kino wierdaka 2.04.2018, 11:45
Jak nie cierpię Kolbiarza -babiarza, tak trudno się z nim nie zgodzić, że dekada narusza liczne interesy. Sanocki nie ma z tego kasy, a to mu wystarczy żeby zwalczać dekadę. Poza tym ostatnio sanocki i cała liga nyska wspiera platformę. Ta ostatnia czyli Miller, Wierdak itd walczą jak lwy o kino wierdaka. Tylko czemu pisowski wojewoda wspiera platformę?

Pozostałe