Niedziela, 24.03.2019

Nie daj się złapać na akcję „Trzeźwy poranek” - piłeś, nie jedź.

  • 4.04.2018, 12:22
  • redakcja RTO
Nie daj się złapać na akcję „Trzeźwy poranek” - piłeś, nie jedź.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy od wczesnych godzin rannych prowadzą akcję „Trzeźwy poranek”. Kontrolują pojazdy aby wyeliminować z ruchu tych kierujących, którzy decydują się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu. Pierwsze wyniki policyjnych działań, to dwóch zatrzymanych pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj tj. 3 kwietnia, od godziny 5.00 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy prowadzą działania pn. „Trzeźwy poranek”. Na drogach naszego powiatu patrole policji drogowej sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

Tylko między godzinami 6.00 a 8.00 rano zatrzymali dwóch kierowców, którzy odważyli się prowadzić w takim stanie. Zatrzymani kierujący jechali ulicami Goświnowic oraz miasta Głuchołaz. Pierwszy zatrzymany do policyjnej kontroli to 35- letni mieszkaniec Nysy, który jechał citroenem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Kolejnym zatrzymanym kierowcą okazała się, mieszkanka Opola. 43-latka kierowała swoim seicento również będąc po użyciu alkoholu.

Kierujący stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nysie każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tego typu działania wpływają na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji powodowanych przez tę grupę nieodpowiedzialnych kierowców. Przede wszystkim chodzi o poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez wdrożenie kierowcom zasad bezpiecznego poruszania się i właściwego zachowania na drodze.

Pamiętajmy!

Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Planując wyjazd, najlepiej już dzień wcześniej nie spożywać alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe