Wtorek, 19.02.2019

Wiadomości 13 maja 2018 - Food Tracki i Master Tracki, czyli jedzenie i samochody zawładnęły miastem.

  • 13.05.2018, 23:28 (aktualizacja 13.05.2018 23:36)
  • redakcja RTO
Wiadomości 13 maja 2018 - Food Tracki i Master Tracki, czyli jedzenie i samochody zawładnęły miastem.

Food traki czyli jeszcze więcej jedzenia.
Tradycyjny rosół i schabowy na stole podczas weekendowego obiadu? Czy może jednak coś bardziej egzotycznego? Kto wybrał tę druga opcję, nie mógł w weekend ominąć zlotu food tracków. Wydarzenie odbyło się w Nysie po raz drugi. W zeszłym roku na Rynku, tym razem obok nowej hali.

_______________________

Master tracki czyli demolka na gigantycznych kółkach.
W weekend w Nysie mogliśmy nie tylko zaspokoić apetyt, ale i głód adrenaliny. W naszym mieście po raz kolejny zobaczyliśmy kaskaderskie popisy, ogromne maszyny w akcji i opadające tumany kurzu po udanych ewolucjach. Dla tych, którzy maja benzynę w żyłach zamiast krwi to była prawdziwa gratka.

____________________________

Centrum Rehabilitacji inwestycja ruszyła.
W naszym mieście ruszyła kolejna duża inwestycja, tym razem ułatwiająca życie osobom niepełnosprawnym. Przy Zespole Szkół Specjalnych powstaje Centrum Rehabilitacji i Integracji Społecznej. Będzie sala gimnastyczna, pomieszczenia do rehabilitacji, boisko, hydroterapia i mini basen. Budowa ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku. Obiekt będzie służył dzieciom i seniorom.

_________________________________

Michał Filipiak trener i popularyzator tenisa w Nysie.
Dzięki takim sportowcom jak Agnieszka Radwańska czy Łukasz Kubot tenis w Polsce wyszedł z cienia. Niegdyś niszowy sport dziś przyciąga coraz więcej amatorów backhandów i forhandów, także tych najmłodszych. Trzeba jednak umiejętnie zachęcać dzieci do aktywności fizycznej , a to dziś, w dobie smartfonow i tabletów, rzecz niełatwa. Znakomicie udaje się to ...redaktorowi Marchewce, który zawitał do Nysy w czwartek. Kto to taki - wyjaśniamy w materiale.

_______________________________

Piknik Charytatywny przy alei Lompy.
Takiego pikniku w Parku przy Alei lompy nie pamięta chyba nikt. Grupa wolontariuszy udowodniła, że kiedy przyświeca szczytny cel, nie ma przeszkód nie do pokonania. Wczoraj wszyscy byliśmy z 12-letnią Weroniką i mogliśmy pomóc w nierównej walce z mukowiscydozą.

 

 

 

 

 

 

 

 

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe