Środa, 22.05.2019

Sonda w sprawie przebudowy rynku

  • 21.05.2018, 00:34 (aktualizacja 27.05.2018 13:28)
  • redakcja RTO
Sonda w sprawie przebudowy rynku
W tym temacie różnicy zdań na pewno nie zabraknie. Mowa o projekcie przebudowy nyskiego Rynku. Czy wizja architektów przypadnie do gustu mieszkańców? Pytamy o to w naszej sondzie ulicznej.

 

15 maja w nyskim magistracie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przebudowy rynku. Ma być nie tylko ładnie, ale przede wszystkim użytecznie. Wizja nyskich architektów zakłada także likwidację barier architektonicznych oraz dostosowanie południowej części do użytku handlowego. Na placu, gdzie niegdyś systematycznie organizowano targ rybny i targ maślany, powróci drobny handel np. wyrobami rękodzieła. Wszystko przy zamkniętym ruchu kołowym w soboty i dni wolne od pracy.

Na spotkanie z architektami i urbianistami przyszło tylko kilku zainteresowanych, sprawdzamy więc u źródła, co mieszkańcy sądzą o najnowszej wizji przebudowy tkanki architektonicznej w samym sercu Nysy. Za każdym razem, gdy mowa o rynku, jak bumerang powraca spór o galerię Eryka Wiercimoka na dawnych plantach. W tym tygodniu inwestor pokazał publicznie ostateczną wizualizację budowanego przy bibliotece gmachu. Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją architektoniczną dostępną na naszej stronie internetowej. W przyszłym tygodniu, w kolejnej sondzie zapytamy Państwa, co sądzicie o nowej wizji bryły i o sposobie rozwiązania parkingu podziemnego.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe