Środa, 22.05.2019

Wiadomości 27 maja - Dni Nysy 2018 - Jak Było

  • 27.05.2018, 23:05 (aktualizacja 28.05.2018 07:40)
  • redakcja RTO
Wiadomości 27 maja - Dni Nysy 2018 - Jak Było

 

Dni Nysy 2018 jak było.
Tegoroczne Dni Nysy były najlepszymi od wielu lat. Święto naszego miasta przyciągnęło tysiące osób, a koncerty gwiazd już dawno nie gromadziły takiej frekwencji. Na stadionie miejskim po 22 nie było gdzie wsadzić przysłowiowej szpilki. Także sami artyści nie zawiedli. Trzy fenomenalne wokalistki - Beata Kozidrak, Sylwia Grzeszczak i Maryla Rodowicz rozgrzały publikę do czerwoności, dając niezapomniane show.

_________________________________

Maczetą w rzeźbę Jezusa, wandale w kościele Dominika w Nysie.
Nawet do 8 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Nysy za atak na zabytkową rzeźbę sakralną. Dwaj mężczyźni w wieku 37 i 40 lat w miniony poniedziałek posiekali maczetą Jezusa na krzyżu w kościele św. Dominika. Policjanci zatrzymali sprawców już kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Jak się okazało obaj byli kompletnie pijani. Przez najbliższe 3 miesiące nie wyjdą z aresztu.

________________________________

Plus Liga nie dla STALI.
Od pewnego czasu pojawiały się pogłoski, że drużyna siatkarska STAL NYSA mogłaby odkupić miejsce w plus lidze od Łucznika Bydgoszcz. Czy rzeczywiście były takie przymiarki i jakie są na to szanse nieoficjalnie rozmawiamy z radnym rady miejskiej.  

______________________________________

Czy nyska prokuratura gra w telenoweli reżyserowanej przez Martę Klubowicz?
Do zniesławienia nie doszło, ale jednocześnie rzekoma groźba zniesławienia jest podstawą do prowadzenia dochodzenia przeciwko dziennikarzowi śledczemu. Można by zapytać czy to powieść Bułhakowa, film Barei, czy tylko latający cyrk Monty Pytona. A na serio czy mogło dojść do nieprawidłowości w NDK na tyle poważnych, że Marta Klubowicz zwolniła się z pracy i oskarżyła dziennikarza śledczego by uniknąć konsekwencji.

____________________________________________

Skutery nagrzewają silniki przed kolejnym sezonem na nyskim jeziorze.
W dniach 23-24 czerwca nyski akwen będzie areną zmagań w ramach II rundy mistrzostw polski skuterów wodnych. Kto jeszcze nie widział w akcji tych pięknych maszyn, koniecznie musi zarezerwować sobie przedostatni weekend czerwca.

________________________________________________

Plener fotografików z Focus 13 tym razem w Nysie.
Ostatnie dni kręciły się wokół Dni Nysy, ale nie dla wszystkich. Do naszego miasta zjechało kilkunastu fotografików na ogólnopolski plener. Artyści zakochali się w Śląskim Rzymie niemal od pierwszego wejrzenia.

________________________________________________________
 

 

 

 

 

 

 


 

 

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe