Wtorek, 19.02.2019

Czy remont ul. Piastowskiej skończy się na czas.

  • 3.06.2018, 22:22 (aktualizacja 18.06.2018 23:27)
  • redakcja RTO
Czy remont ul. Piastowskiej skończy się na czas.
Trwają intensywne prace przy przebudowie ulicy Piastowskiej. Mieszkańcy zgodnie podkreślają, że inwestycja jest potrzebna, ale trwa zbyt długo. Choć starostwo powiatowe zapowiadało oddanie części remontowanego odcinka już w maju, na razie końca robót nie widać.

 

Jako pierwszy do użytku miał zostać oddany odcinek między ul. Bema, a siedzibą starostwa (Pałacem Starosty Biłobrana jak to woli) i dalej w kierunku Bastionu św. Jadwigi. Tymczasem mamy już czerwiec, a wykonawca układa dopiero chodniki i zatoczki autobusowe. Wszystko ku zaniepokojeniu mieszkańców, którym obiecywano nową estetykę tego miejsca w stosunkowo krótkim terminie.

Jeszcze więcej powodów do narzekania mają pobliscy przedsiębiorcy. Utrudnienia spowodowały u niektórych z nich spore straty finansowe, choć nie u wszystkich. Poza kamerą powiedzieli naszemu dziennikarzowi, że według nich realny termin skończenia choć w części remontu to lipiec. Z parkingiem podziemnym przy wieży ziębickiej jest największy problem. Odkryte obwarowania miejskie wymusiły w kwietniu czasowe przerwanie prac na wybranych odcinkach i nadzór archeologiczny konserwatora zabytków. Wszystkiemu winien odkopany przez ciężki sprzęt mur z XIV wieku. Pozostałości ziemne zabytkowych murów czeka zapewne ponowne zasypanie i zapomnienie. Jeśli inwestor będzie musiał przeprojektować fragment przy samej wieży, zapewne czekają nas jeszcze kolejne kilkumiesięczne opóźnienia. 

Wypada się tylko cieszyć, że gmina nysa jeszcze nie rozpoczęła gruntownej przebudowy kolejowej, wrocławskiej i Rynku.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe