Środa, 22.05.2019

Wiadomości 3 czerwca 2018 - Czy Belgowie zainwestują w Nysie 2,5 miliarda zł?

  • 4.06.2018, 00:57 (aktualizacja 04.06.2018 01:20)
  • redakcja RTO
Wiadomości 3 czerwca 2018 - Czy Belgowie zainwestują w Nysie 2,5 miliarda zł?

 

400 miejsc pracy! Czy Belgowie zainwestują w Nysie 2,5 miliarda?
To wiadomość tygodnia, a może nawet roku. Belgijska firma Umicore ogłosiła, że zamierza zainwestować w Nysie 2,5 miliarda złotych. W fabryce, która ma powstać w strefie ekonomicznej Radzikowice- Goświnowice mają być produkowane baterie do zasilania samochodów elektrycznych.  Jak wiadomo, sukces ma wielu ojców, politycy prześcigają się w przypisywaniu sobie zasług w ściągnięciu inwestora. Iskrzy na linii PiS – PO. Dla mieszkańców jednak najważniejsza jest szansa na zatrudnienie 400 osób.

______________________________________________________

Głupie żarty czy naprawdę terroryści grożą Polsce?
Cyberataki i wojna hybrydowa w sieci – brzmi odlegle? Nic bardziej mylnego. We wtorek, 29 maja, około godziny 16 dokonano cyberataku na serwery i bazy danych dużej części portali informacyjnych zarządzanych przez polską Grupę Tipmedia, w tym na nasz portal telewizjaopolskie.pl. Sprawa została zgłoszona do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

______________________________________________________

Czy remont ul. Piastowskiej skończy się na czas.
Trwają intensywne prace przy przebudowie ulicy Piastowskiej. Mieszkańcy zgodnie podkreślają, że inwestycja jest potrzebna, ale trwa zbyt długo. Choć starostwo powiatowe zapowiadało oddanie części remontowanego odcinka już w maju, na razie końca robót nie widać.

___________________________________________________________

Zuchwała kradzież na FSD i milionowe straty.
To już prawdziwa plaga. Z terenów po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych od kilku miesięcy systematycznie znikają metalowe elementy. Tym razem łupem złomiarzy padła jedna firm zajmująca się produkcją systemów kanalizacyjnych. Co ciekawe, złomiarze nie oszczędzają nawet studzienek na rozległym terenie po dawnej dumie Nysy.

____________________________________________________________

Rajd Koguta, 200 zabytkowych aut przejechało przez Nysę.
Niemal 200 zabytkowych dzieł sztuki na kółkach zawitało do Nysy w ramach II edycji Rajdu Koguta. Niemal, bo kilka z nich po protu nie dojechało w piątek na nyski Rynek. Uczestnicy rajdu podkreślali, że to świetna zabawa, ale rajd ma także swój szczytny cel, jakim jest pomoc potrzebującym dzieciom.

 

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nysanin
nysanin 9.06.2018, 20:36
Teren byłej FSD obecnie to gruzowisko jak po wojnie. Zmarnowano pieniądze które zostały wydane na zakup tego terenu. Kto poniesie konsekwencje za tak błędną decyzję o zakupie tego terenu. Nadchodzi czas rozliczeń.
Rodzic
Rodzic 9.06.2018, 14:07
Czy ktoś wie kiedy dyrektor PCPR idzie na emeryturę bo kobieta zasiedziała się a instytucja spada na psy. W kwestii rodzin zastępczych brak pomysłu. Wygląda na to, że nie mają alternatywy.
stołki dla byłych
stołki dla byłych 10.06.2018, 12:28
Jest o tym dyskusja na fb , nowym dyrektorem ma być była burmistrz Barska, czyli raczej się nie polepszy.
georg
georg 8.06.2018, 07:57
Przecież Kolbiarz razem ze swoją świtą Rymarzem i Bobakiem zaciekle walczyli w mediach, że strefa w Radzikowicach to mrzonki " tylko FSD, jedyny teren inwestycyjny Nysy " dokona rozwoju Nysy - kto dzisiaj buduje poważne fabryki w centrum miast , Kolbiarz nie ma pojęcia o tym i strzelił sobie w oba kolana tym FSD. Tyle kasy wyładował w to jego centrum przemysłowe 26+10 mln na modernizację infrastruktury . Za tą kasę można było dokonać cudów na strefie ekonomicznej Radzikowice. Nie chciał tej strefy i niech sobie Kolbiarz nie przypisuje zasług o belgijskim inwestorze.
kus- ha
kus- ha 7.06.2018, 19:51
Czy ktokolwiek słyszał lub ktokolwiek wie co dalej z deklaracja złożoną przez Prezesa odlewni w Nysie z dnia 19.11.2017 o nakładach na poprawę ochrony środowiska w tym zakładzie w wysokości 10 mln złotych
Hankus
Hankus 18.06.2018, 13:38
Była ostatnio deklaracja, że inwestycja będzie skończona do września tylko, że do tego czasu nie zrobiono nic - nie ma nawet pozwolenia na budowę.

Pozostałe