Wtorek, 19.02.2019

Edukacja artystyczna zaczyna się w... przedszkolu.

  • 11.06.2018, 00:11 (aktualizacja 19.06.2018 00:13)
  • redakcja RTO
Edukacja artystyczna zaczyna się w... przedszkolu.
Świat bez sztuki jest niczym, z tego założenia wyszła dyrekcja Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Nysie, która 8 czerwca wraz z fundacją „być bardziej” zaprosiła na kolejną edycję spotkania ze sztuką. Sprawdzamy jak było. 

 

Świat sztuki jest dla wszystkich" to pełna tegoroczna nazwa  imprezy dla dzieci, dziadków i rodziców, podczas której można było bliżej poznać dorobek artystyczny m.in. uczniów i wychowanków placówki Danuty Kobyłeckiej. Na początek w sali gimnastycznej zaprezentowali się uczniowie Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej Romana Gila. Dojrzały jak na wiek młodych muzyków repertuar przypadł widowni do gustu, a wśród występujących mogliśmy usłyszeć choćby Young Power, którzy niedawno zaprezentowali się jako suport przez koncertem Maryli Rodowicz podczas święta miasta.

Brzydkie kaczątko, teatrzyk w wykonaniu najmłodszych podopiecznych Przedszkola Smerf wzruszył do łez nie jednego z rodziców. Krótka historia z happy endem to pierwsze kroki na scenie młodych przedszkolaków i zapewne nie ostatnie. Placówka edukacyjna kładzie silny nacisk na wrażliwość artystyczną swoich uczniów. Ci starsi mogli wziąć udział m.in. w zajęciach plastycznych, pod okiem doświadczonych opiekunów

 

W tym roku królowały aniołki, grzybki i wszystko co można było ozdobić kolorowym brokatem. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci znów mogły wykazać się zmysłem artystycznym. Program zajęć przewidywał stworzenie małych i przede wszystkich zdrowych arcydzieł.   Fit jedzenie, w tym przepyszne koktajle truskawkowe zostało podane jako poczęstunek dla gości dalszych wydarzeń tego dnia, a było ich całkiem sporo, m.in. etiuda i sztuka teatralna „cudnalińscy”.

O 16 na wernisaż swoich najnowszych prac zaprosiła Jadwiga Krawczyk. Artystka pokazała siłę kobiety i emocje jakie nią targają w różnych sytuacjach życiowych. W sali wystawowej zaprezentowano ponad 30 prac.

Na deser zostawiono kawiarenkę poetycką, a więc coś co dla dyrektor placówki miało wydźwięk bardzo osobisty. Bohaterka wieczoru zadbała o integrację międzypokoleniową. Najpierw wiersze jej mentorów odczytały uczennice szkoły, potem sama Danuta Kobyłecka przeczytała wybrane pozycje ze swoich 4 tomików poezji, nie zapominając także o bliskich jej sercu poetach i wychowawcach, którzy już odeszli.

Wieczór okrasił koncert fortepianowy utalentowanej Anny Urzędowskiej, laureatki tegorocznej edycji małego trytona i wielu konkursów muzycznych.

 

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe