Wtorek, 19.02.2019

Rewitalizacja młyna przy ul. Krzywoustego już niedługo.

  • 18.06.2018, 18:36 (aktualizacja 19.06.2018 00:25)
  • redakcja RTO
Rewitalizacja młyna przy ul. Krzywoustego już niedługo.
Firma Polskie Młyny, której właścicielami są Barbara i Zbigniew Komorowscy ma w tym roku rozpocząć przebudowę starego młyna przy ul. Mostowej. W środku znajdzie się miejsce na restaurację, apartamenty, a nawet muzeum młynarstwa.

 

Chciałoby się powiedzieć, a raczej zanucić - tu na razie jest ściernisko, wkrótce będzie piękny obiekt. Najnowsza wizualizacja zabytkowego młyna robi wrażenie. Pracownia projektowa Grebski z Nysy postawiła na połączenie nowoczesności i elegancji, przy jednoczesnym wypukleniu zabytkowych walorów sporych rozmiarów budowli. Nazwisko Komorowski daje gwarancję powodzenia inwestycji, o której mówi się głośno od kilku lat.
Projekt zakłada wyburzenie starej stacji benzynowej, garaży i sanitariatów od lat straszących przy Krzywoustego. Koncepcja przebudowy została jeszcze w ubiegłym roku zaakceptowana przez konserwatora zabytków. Niewątpliwe uwagę skupiają plany budowy muzeum młynarstwa. W ekspozycji mają znaleźć się urządzenia, które już stoją w młynie, ale właściciele planują także sprowadzenie kolejnych ze swoich młynów rozsianych po całej Polsce. Przypomnijmy, że państwo Komorowscy, bo o nich mowa, kilka lat temu wybudowali pod Nysą nowoczesny zakład produkcji etanolu, warty ponad pół miliarda złotych.
Jeszcze kilka lat temu poważnie mówiono o sprzedaży tego miejsca, cieszą więc plany rewitalizacji całego obszaru. Przypomnijmy, że w bezpośrednim sąsiedztwie starostwo powiatowe buduje przystań kajakową i zamierza ożywić tereny nadrzeczne. W tym tygodniu lewostronna część nabrzeża, ale po drugiej stronie mostu Kościuszki otrzymała rekreacyjną funkcję, po zamontowaniu przez gminę nowych mebli miejskich.
 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe