Wtorek, 19.02.2019

Wiadomości 24 czerwca 2018 - Odlewnia będzie dymić przynajmniej do września.

  • 25.06.2018, 08:02 (aktualizacja 25.06.2018 08:18)
  • redakcja RTO
Wiadomości 24 czerwca 2018 - Odlewnia będzie dymić przynajmniej do września.

Odlewnia będzie dymić przynajmniej do września, termin modernizacji przesunięty.
Zapowiadany termin modernizacji odlewni żeliwa w Nysie ulega przesunięciu o 3 miesiące zapowiedział prezes spółki Roman Grzesica. Opóźnienie tłumaczy trwającymi dłużej niż zakładano pracami projektowymi.

_______________________________________________

Czy będzie mniej zapachu z Bioagry - kolejne konsultacje.
Sprawdzamy - mówią mieszkańcy trzech sołectw, Głębinowa, Skorochowa i Goświnowic. To ciąg dalszy walki o czyste powietrze z Zakładem Produkcji Etananolu. Bioagra kilka miesięcy temu obiecała realne działania, dziś na własne oczy można przekonać się, co zrobiono by zredukować hałas i emisję specyficznego zapachu.

_________________________________________________

Skutery na jeziorze mimo deszczu popłynęły.
Nad Jeziorem Nyskim przed dwa dni mogliśmy podziwiać maszyny rozwijające zawrotne prędkości. Nysa po raz kolejny została wyróżniona organizacją jednej z pięciu tegorocznych rund Mistrzostw Polski. Sprawdzamy, jak było.

________________________________________________________

Zatańczyli dla Hospicjum - WDK w Forcie Wodnym.
Możesz tańczyć wszędzie, jeżeli tańczysz sercem – mówi znane porzekadło. Wielkie serca mają na pewno podopieczni Wytwórni Działań kreatywnych, którzy… serducho wkładają w swoje taneczne popisy, ale przy okazji nie zapominają także o potrzebujących. W ostatni czwartek artyści podsumowali miniony sezon pełen sukcesów - oczywiście…. tanecznie. Wsparli także nyskie hospicjum. Impreza odbył się na forcie wodnym.

________________________________________________________________

Nyskon czyli konwent fantastyki po raz kolejny.
Za nami II konwent  fantastyki czyli Nyskon. Za jego sprawą na 3 dni przenieśliśmy się do magicznego świata pełnego zabawy, spotkań i pozytywnej energii. A co było na Nyskonie? Łatwiej chyba byłoby powiedzieć czego nie było. Od atrakcji mogło wręcz zakręcić się w głowie, - począwszy od gier i zabaw dla dzieci, po spotkania ze znanymi pisarzami, strzelanie z łuku, naukę robienia sushi, bitwę na balony, tatuaże  i wiele, wiele, więcej. Zresztą nie ma co mówić , to trzeba zobaczyć.

 

 

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe