Wtorek, 19.02.2019

Wiadomości 1 lipca 2018 - Czy w Nysie powstanie psi cmentarz?

  • 2.07.2018, 01:30 (aktualizacja 02.07.2018 03:01)
  • redakcja RTO
Wiadomości 1 lipca 2018 - Czy w Nysie powstanie psi cmentarz?

Czy w Nysie powstanie psi cmentarz?
Czy w Nysie powstanie cmentarz dla zwierząt? Niewykluczone, że tak. Taki pomysł pojawił się już kilka lat temu jako propozycja zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego. Wówczas wygrały jednak inne propozycje. Dziś temat wraca, a jak powiedział w jednym z wywiadów burmistrz Kordian Kolbiarz, jest wart rozważenia. 

___________________________________

Krzysztof Stelmach nowym trenerem Stali Nysa - czy to przepustka do PLUS ligi?
W kraju trwa wielka narodowa dyskusja czy po blamażu na mundialu trenerem biało-czerwonych nadal powinien być Adam Nawałka. Tymczasem na naszym lokalnym podwórku potwierdziło się ostatecznie, kto będzie prowadził nyską Stal. Choć w kuluarach to nazwisko padało od dawna i była to raczej tajemnica poliszynela, dziś klub potwierdził nominację oficjalnie. Nowym trenerem Stali został Krzysztof Stelmach, były reprezentant Polski w siatkówce.

____________________________________________

Nad jezioro można wejść bezpłatnie - płot zlikwidowany.
Od jakiegoś czasu można bezpłatnie wejść na nyska plażę - sprawa z wygrodzeniem jeziora została poruszona rok temu i chyba wreszcie się zakończyła. Płot, zagradzający wejście na plaże, ostatecznie został usunięty.

_________________________________________

Odlewnia, parkowanie w soboty, winiety na jedno auto, czyli głos Tomka Hankusa i... rzecznika praw Obywatelskich.
Temat płotu na jeziorze lekki i wakacyjny, my pozostaniemy chwilę dłużej z Tomaszem Hankusem, którego poprosiliśmy o podsumowanie kilku poważniejszych tematów, jakimi się zajmował w ostatnich 3 latach.

______________________________________________

Remont bazyliki trwa.
To inwestycja o którą parafia pw. św Jakuba i św. Agnieszki zabiegała od wielu lat. Najcenniejszy nyski zabytek przechodzi gruntowny remont. Prace mają kosztować aż 21 milionów złotych i potrwają 3 lata. Po remoncie, bazylika będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i bezpieczna dla nysian i turystów.

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe