Poniedziałek, 20.05.2019

Wiadomości 15 lipca 2018 - Festiwal Ognia i Wody

  • 16.07.2018, 12:32 (aktualizacja 17.07.2018 08:22)
  • redakcja RTO
Wiadomości 15 lipca 2018 - Festiwal Ognia i Wody

 

Festiwal Ognia i Wody - Nysa 2018
Festiwal Ognia i Wody 2018.
To już nie tylko największa impreza tego typu w Nysie, ale największa na południu kraju. Mowa o Festiwalu Ognia i Wody, który kolejny raz miał szczęście do pogody. Deszcz postraszył, pokapał, ale na czas pokazów czyli w sobotni wieczór nie przeszkadzał .  Zamiast o tym mówić trzeba popatrzyć. 

_______________________________

21 rocznica powodzi wspomnienia według Rogulskiego.
21 rocznica powodzi wspomnienia według Rogulskiego.
W tym roku obchodzimy 21 rocznicę powodzi tysiąclecia. W lipcu 1997 roku padające nieprzerwanie deszcze spowodowały gwałtowny przybór wód i zalanie wielu miast, w tym Nysy, ale także między innymi Opola, Wrocławia i Kłodzka.  Pamięć o tamtych traumatycznych wydarzeniach wciąż wywołuje u wielu gęsią skórę. Ale w pamięci zostaje również wielka mobilizacja w obliczu tragedii i wzajemna pomoc.

____________________________________________

Odlewnia nie zdąży na wrzesień, czyli dymienia ciąg dalszy
Odlewnia nie zdąży na wrzesień, czyli dymienia ciąg dalszy.
Były deklaracje i zapewnienia, ale wygląda na to , że wrześniowy termin rozwiązania problemu dymu z odlewni jest niewykonalny, ponieważ w dalszym ciągu odlewnia nie złożyła kompletu dokumentów do pozwolenia na budowę.

____________________________________________

Wypadek helikoptera w Domecku.
Wypadek helikoptera w Domecku.
W minioną środę w miejscowości Domecko pod Opolem doszło do tragicznego wypadku lotniczego. W wyniku prawdopodobnie awarii prywatnego helikoptera, życie straciły 2 osoby, a trzecia z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Maszyna runęła tuż przy zabudowaniach. Przyczyny wypadku sprawdza komisja badania wypadków lotniczych.

____________________________________________
Osierocony bocian z Domaszkowic dorasta w "Łapie".
Bocian z Domaszkowic uratowany, będzie dorastał  w "Łapie"
Mieszkańcy Nysy i okolic doskonale znają Łapę - nyskie pogotowie opiekuńcze dla zwierząt. Łapa zajmuje się nie tylko zwierzętami domowymi, ale także i dzikimi. Kolka dni temu pod opieką pogotowia dla zwierząt trafił młody bocian, jedyny ocalały z gniazda po ataku orła-bielika.

___________________________________

Kolejne graffiti tajemniczego VANESHa
Nyski tajemniczy graficiarz działa dalej.
Nyski tajemniczy graficiarz o pseudonimie Vanesh kontynuuje swoje dzieło ożywiania miasta. Kolejna grafika pojawiła się na bocznej elewacji budynku przy ulicy zamkniętej.

________________________________________

Z 4 promilami za sterami łodzi.

Z 4 promilami za sterem.
Łodzi podobnie jak samochodu nie wolno prowadzić na podwójnym, nie wszyscy o tym pamiętają tak jak turyści, którzy w nocy na 4 promilach wypłynęli dużą łodzią motorowa na jezioro otmuchowskie, by przenocować w tataraku.

 

  

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe