Środa, 22.05.2019

Nysa dostanie 10 mln na tereny inwestycyjne.

  • 15.07.2018, 15:01 (aktualizacja 21.07.2018 15:15)
  • redakcja RTO
Nysa dostanie 10 mln na tereny inwestycyjne.
Prawie 10 mln złotych dofinansowania zostanie przeznaczone na przygotowanie terenów inwestycyjnych w rejonie Radzikowic i Goświnowic.

Umowa została podpisana w piątek 13-tego, jak widać nikt tu nie był przesądny. Dofinansowanie w wysokości 9,6 mln złotych jest przeznaczone na uzbrojenie pierwszej części strefy ekonomicznej w okolicach Radzikowic. Za ponad 24 mln zł. mają tu powstać dwa kilometry drogi do największych działek inwestycyjnych. W tym kanalizacja burzowa, sanitarna, wodociąg i oświetlenie. Gmina ma czas do 2020 roku na zakończenie budowy. 

Jak powiedział Robert Piegza, naczelnik wydziału inwestycji UM w Nysie, po zakończeniu prac teren będzie gotowy dla inwestorów. Techniczne uzbrojenie obejmie obszar  100 hektarów. Szacowany koszt uzbrojenia całości przekracza 60 mln zł. Całość ma być realizowana w kolejnych etapach.

Dwa lata temu Gmina Nysa wycofała się ze starań o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Powodem tej decyzji były rygorystyczne warunki dofinansowania. Pomoc mogła trafić tylko do małych i średnich firm wykluczając duże przedsiębiorstwa. Nysa czekała na dużego inwestora, a taki pojawił się dopiero w tym roku. Belgijska firma Umicore, producent części do aut elektrycznych zapowiedział, że wybuduje tu zakład za 660 mln euro i zatrudni 400 ludzi.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe