Wtorek, 19.02.2019

Strobiczanie bez pasów blokują drogę nr 46

  • 24.09.2018, 23:24 (aktualizacja 26.09.2018 00:08)
  • redakcja RTO
Strobiczanie bez pasów blokują drogę nr 46
Mieszkańcy wsi Strobice znajdującej się kilka km od Nysy domagają się przejścia dla pieszych. Wydawać by się mogło, nic prostszego okazuje się jednak, że  to problem, który ciągnie się od dziesięcioleci.

 

Co trzeba zrobić by zasłużyć na przejście dla pieszych? Mieszkańcy Strobic powiedzieli dość, i wyszli na ulice, a dokładniej na drogę krajową nr 46.  Strobice to wieś znajdująca się 7 km od Nysy na drodze do Opola, pomiędzy Hanuszowem a zjazdem na Pakosławice. Mimo, że wieś jest przedzielona drogą na próżno szukać przejścia dla pieszych. Dorośli martwią się o dzieci i młodzież, która musi co rano dotrzeć do przystanku znajdującego się po drugiej stronie drogi. Doszło nawet do tego, że mieszkańcy liczyli częstotliwość z jaką jeżdżą tu samochody. Trudno zliczyć ile pism trafiło do zarządcy drogi czyli generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad, które pisali mieszkańcy.

Okazuje się, że namalowanie zebry na jezdni i postawienie kilku znaków drogowych wymaga prawdopodobnie przebudowy całej drogi. To absurd mówią mieszkańcy.  Co ważne protest  wspiera lokalna policja, która zgodziła się na przemarsz.  W tym celu zamknęła na kilkadziesiąt minut kilkusetmetrowy odcinek drogi krajowej nr46

Mieszkańcy zmęczeni narastającym problemem zapowiadają, że marsze będą odbywać się co miesiąc, każdego 21. Pytanie czy wystarczy im determinacji oraz kiedy zarządca drogi w końcu zrealizuje kilka znaków i zebrę. Bo trudno tu mieć wątpliwości, że przejście dla pieszych się im po prostu należy.

redakcja RTO

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe