Wtorek, 19.02.2019

Wiadomości 23 września 2018 - Strobiczanie bez pasów blokują drogę nr 46/ Charcz i warcz sprawdzona metoda Janusza Sanockiego. 

  • 23.09.2018, 21:30 (aktualizacja 25.09.2018 03:41)
  • redakcja RTO
Wiadomości 23 września 2018 - Strobiczanie bez pasów blokują drogę nr 46/ Charcz i warcz sprawdzona metoda Janusza Sanockiego. 

 

Strobiczanie bez pasów blokują drogę nr 46.
Mieszkańcy wsi Strobice znajdującej się kilka km od Nysy domagają się przejścia dla pieszych. Wydawać by się mogło, nic prostszego okazuje się jednak, że to problem, który ciągnie się od dziesięcioleci.

________________________

Charcz i warcz sprawdzona metoda Janusza Sanockiego.
Wyzwiska, wulgaryzmy, publiczne oskarżenia bez pokrycia w wykonaniu Janusza Sanockiego to metoda na polityczny sukces. Czy okaże się skuteczna i pomoże jego wychowankowi Piotrowi Smoterowi i lidze nyskiej zyskać poparcie czy raczej w tym przeszkodzi okaże się już niedługo.

_________________________

Podtopienia w Skorochowie - trzeba udrożnić rowy.
Czy nowe drogi mogą być przyczyna podtopień w Skorochowie? Sołtys i mieszkańcy opisują sytuacje sprzed dwóch tygodni kiedy po ulewie woda wdarła się do jednej z posesji.

_________________________


Konwencja wyborcza Tomasza Hankusa.
Wybory już 21 października, a to oznacza wzrost aktywności komitetów wyborczych. Jednym z nich jest Komitet Wyborczy Stowarzyszenia HANKUS 2018. Jego liderem jest Tomasz Hankus, znany działacz społeczny z Nysy.  

_________________________

Powiat nyski bez własnej naczyniówki protestują seniorzy, personel i samorządowcy.
PAKS czyli polski amerykańska klinika serca w Nysie w dalszym ciągu stoi zamknięta. Dyrektor Szpitala Norbert Krajczy, organizacje seniorów oraz władze powiatu apelują do NFZ by coś z tym zrobić. W ich opinii Opolski Szpital Akademicki nie jest dobrą alternatywą bo powiat Nyski zasługuje na własna placówkę.

__________________________

Psiknik czyli Psi Piknik.
W ubiegłą niedzielę Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla Zwierząt "ŁAPA" zaprosiło wszystkich miłośników zwierząt na III "PsIKNIK", czyli psi piknik. Mimo nie najlepszej pogody frekwencja dopisała i wszyscy bawili się w najlepsze.  

____________________________

BIOAGRA kontynuuje restrukturyzację zakładu w Goświnowicach.
Spotkania informacyjne dotyczące procesu restrukturyzacji mającej na celu ograniczenia zapachu i hałasu z fabryki etanolu BIOAGRA S.A. trwają. Mieszkańcy czekają na efekty, zespoły specjalistów pracują. Pierwsze prace budowlane ruszą jesienią.

redakcja RTO

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe