Niedziela, 24.03.2019

Przetarg na parking skończy się w sądzie.

  • 21.10.2018, 18:20 (aktualizacja 21.10.2018 18:35)
  • redakcja RTO
Przetarg na parking skończy się w sądzie.
Cena sprzedaży wyniosła ostatecznie 210 złotych za metr, jednak po proteście jednego z kupujących burmistrz unieważnił przetarg.

Przetarg na parking o powierzchni 505 metrów kwadratowych znajdujący się przy ul. Mostowej obok mostu Kościuszki w Nysie odbył się 24 września. Licytowano od 46 tys. zł, uczestnicy licytacji podbili cenę do 106 tys. zł.

Po zakończeniu licytacji jeden z uczestników zgłosił protest, który został uwzględniony. Skarżący to firma Polskie Młyny, która zamierza przebudować sąsiedni budynek dawnego młyna na apartamentowiec z restauracją i muzeum młynarstwa, parking więc jest im potrzebny. Zdaniem pełnomocnika firmy licytował jeszcze, kiedy licytacja została przerwana. Pełnomocnik Polskich Młynów, twierdzi, że był przekonany, że wgrał licytację. W celu weryfikacji sprawdzono monitoring wizyjny. Przedstawiciele gminy uznali, że faktycznie tak mogło być. 
 

Nie zgadzają się z tym przedsiębiorcy, którzy oficjalnie wygrali licytacje. Domagają się w sądzie zobowiązania burmistrza Nysy do sfinalizowania przetargu i zawarcia umowy sprzedaży. Na razie sąd zakazał miastu sprzedaży posesji, do czasu rozstrzygnięcia sporu prawnego.

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyklęty
wyklęty 22.10.2018, 11:29
Nie przedsiębiorcy tylko cwaniacy .Kupowali żeby żeby odsprzedać .Wiadomo było że bez tego placu inwestycja dla Polskich młynów mija się z celem ( dojazd ,parking ) To zwykli spekulanci .Bardzo dobre posunięcie burmistrza .Wybory pokazały że ma poparcie w tym co robi.

Pozostałe