Niedziela, 24.03.2019

Akcja „Stop Szarej Strefie” na targowiskach miejskich w Nysie

  • 3.11.2018, 18:59
  • redakcja RTO
Akcja „Stop Szarej Strefie” na targowiskach miejskich w Nysie
W miniony weekend Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z KWP w Nysie przeprowadziła na targowiskach miejskich w Nysie działania kontrolne w obszarze prawidłowości ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych oraz ochrony własności intelektualnej.

 


W wyniku podjętych czynności kontrolnych pracownicy i funkcjonariusze opolskiej KAS stwierdzili przypadki nieprawidłowości polegające na sprzedaży bez wydania paragonu fiskalnego, niezarejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, a także sprzedaży dokonywanej bez jej zaewidencjonowania. Warto podkreślić, że w trakcie działań kontrolnych nie odnotowano prowadzenia handlu towarami z naruszeniem prawa własności intelektualnej i naruszeniem prawa własności przemysłowej, nie stwierdzono handlu nielegalnymi wyrobami alkoholowymi i nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz nie odnotowano nielegalnego handlu mięsem.

Działania kontrolne na targowiskach miejskich w Nysie wpisują się w stałe zadania statutowe Krajowej Administracji Skarbowej polegające na walce z szarą strefą. KAS realizuje zadania, których celem jest ochrona legalnie działających firm i zasad uczciwej konkurencji. Najczęstsze sygnały o nieprawidłowościach, które zgłaszają konsumenci dotyczą sprzedaży towarów oraz usług poza ewidencją podatkową. Dlatego KAS kontroluje prawidłowość ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych, sprawdza wydawanie paragonów i wystawianie faktur.

Akcja „Stop Szarej Strefie" jest prowadzona w sposób ciągły, także poza godzinami uznawanymi za tradycyjne godziny działania urzędów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, punkt sprzedaży sprawdzany będzie powtórnie. W przypadkach powtarzającego się nieewidencjonowania obrotów sprawy będą kierowane do sądów. 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prawo dla każdego
prawo dla każdego 9.11.2018, 14:16
handlarzy się nęka o paragony, a radny dziaduś od lat funkcjonuje w szarej strefie,, podatków nie płaci, zusu też nie, i nim się skarbówka nie interesuje

Pozostałe