Wtorek, 19.02.2019

Andrzej Buła nowym "starym", marszałkiem województwa opolskiego. W zarządzie Kubalańca, Kolek, Ogłaza i Rakoczy

  • 22.11.2018, 18:12
  • redakcja RTO
Andrzej Buła nowym "starym", marszałkiem województwa opolskiego. W zarządzie Kubalańca, Kolek, Ogłaza i Rakoczy
Andrzej Buła pozostaje na stanowisku marszałka województwa opolskiego. Na inauguracyjnej sesji sejmiku w opolskiego odbyło się głosowanie. Kandydaturę Andrzeja Buły poparło 21 radnych, 6 było przeciw, a 3 się wstrzymało.

Buła zapowiedział, ze to będzie kadencja dobrej kontynuacji. Oraz, że będzie bardzo mocno naciskać na rząd, aby zgodził się na 64 miliardy euro, które mamy zapisane w nowej perspektywie finansowej.

Wicemarszałkiem został ponownie Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej, 20 radnych za, 7 przeciw, 3 wstrzymało się. Drugi wicemarszałek z 22 głosami to Zbigniew Kubalańca z Koalicji Obywatelskiej, 7 przeciw i 1 wstrzymującym głosem. Do zarządu wszedł jeszcze Szymon Ogłaza z KO i Stanisław Rakoczy - szef PSL w regionie, mimo, że nie zdobył mandatu do sejmiku, ludowcy zapewnili mu etat, na razie warunkowo na okres do wyborów parlamentarnych. W zarządzie nie znalazł się Antoni Konopka. Norbert Krajczy stracił stanowisko przewodniczącego sejmiku na rzecz Rafała Bartek z Mniejszości Niemieckiej. W prezydium zasiadają także Dariusz Byczkowski z PIS jako wiceprzewodniczący, oraz Jolanta Wilczyńska i Piotr Wach z Nowoczesnej.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe