Wtorek, 19.02.2019

Prudnik - praca dla 200 osób, inwestycja warta 100 mln zł.

  • 1.12.2018, 14:56
  • redakcja RTO
Prudnik - praca dla 200 osób, inwestycja warta 100 mln zł.
Gwarancje ulg podatkowych dla czeskiej spółki Dul Radim. Zakład ma powstać w Prudniku. Prezes firmy informuje, że dzięki porozumieniu ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Katowicach jego forma może liczyć na wsparcie do 45 procent kosztów kwalifikowanych całej inwestycji w postaci zwrotu w podatku.

Prudnik korzysta na decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, czego efektem jest utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej na terenie całej Polski.

Prudnik jest w bardzo ciężkiej sytuacji podkreśla zaangażowana w ten projekt posłanka PIS, Katarzyna Czochara. Dodaje, że w ogólnopolskim rankingu Prudnik znalazł się w czołówce miast powiatowych, które utraciły najwięcej funkcji ekonomicznych, gospodarczych i społecznych. To właśnie w krótkim czasie działania rządowe pozwoliły, żeby ta inwestycja mogła się rozpocząć. 

Zakład czeskiego przedsiębiorcy ma ruszyć do czerwca 2020 roku. Powstanie na terenach podstrefy ekonomicznej. Inwestor ten ma swoje kopalnie kamienia łupkowego w Czechach. Dul Radim jest producentem kamienia ozdobnego dla potrzeb budownictwa. Zakład w Prudniku ma być jednym z większych tego typu fabryk w Europie.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe