Wtorek, 19.02.2019

Aleksandrówka bez środków z zewnątrz będzie trudno ja zagospodarować.

  • 4.12.2018, 19:41 (aktualizacja 04.12.2018 20:26)
  • redakcja RTO
Aleksandrówka bez środków z zewnątrz będzie trudno ja zagospodarować.
Nowy zarząd Powiatu Nyskiego mówi, że będzie robić wszystko, żeby wykorzystać obiekt jak najlepiej". Budynek kupiony w poprzedniej kadencji. Powiat nyski, do którego od kilku miesięcy należy obiekt, jeszcze nie zdecydował o przeznaczeniu budynku.

Jest kilka możliwości np. utworzenie w tym miejscu ośrodka dla dzieci "onkologicznych". To pomysł z poprzedniej kadencji jaki przyświecał decyzji o wykorzystaniu prawa pierwokupu. Inny pomysł to sanatorium dla niepełnosprawnych. W tym przypadku także chodzi o dzieci.

Na pewno chcieli skorzystać z dopłat unijnych. W budżecie powiatu trudno byłoby znaleźć pieniądze na remont. Tłumaczy Joanna Burska, członek zarządu powiatu nyskiego. W projekcie przyszłorocznego budżetu zostało wpisane 100 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej remontu. Według wstępnych szacunków modernizacja budynku może kosztować nawet 5 milionów złotych. Potrzeby "na już" to przeciekający dach.

W "Aleksandrówce" przez lata funkcjonowało sanatorium dla dzieci. Po jej zamknięciu prywatny inwestor zgłosił chęć zakupu nieruchomości, która była wówczas własnością skarbu Państwa zarządzaną przez wojewodę. Powiat skorzystał z prawa pierwokupu i ostatecznie "Aleksandrówka" trafiła w ręce lokalnego samorządu.

 

_

czytaj

Aleksandrówka wraca do samorządu.

Aleksandrówka wraca do samorządu.

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe