Sobota, 16.02.2019

Miller i Sanocki zawiadamiali prokuraturę bezpodstawnie, ocenił sąd - polityczna gra z udziałem wymiaru sprawiedliwości.

  • 4.12.2018, 22:31 (aktualizacja 05.12.2018 11:11)
  • redakcja RTO
Miller i Sanocki zawiadamiali prokuraturę bezpodstawnie, ocenił sąd - polityczna gra z udziałem wymiaru sprawiedliwości.
Subiektywne przekonanie zawiadamiającego (posła Rajmunda Millera) o zaistnieniu przestępstwa nie może stanowić samoistnej przesłanki do prowadzenia postępowania przygotowawczego – stwierdził w uzasadnieniu sąd. Po dwóch latach Prokuratura Rejonowa w Opolu umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień przez urzędników urzędu miejskiego w Nysie w trakcie uchwalania studium i planu zagospodarowania przestrzennego Galerii Dekada w Nysie.

Także nyska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanej korupcji przy uchwalaniu plany dla Galerii Dekada. Zawiadomienie w tej sprawie złożył poseł PO Rajmund Miller
jeszcze w 2016 roku.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W trakcie śledztwa przeprowadzono wiele czynności wyjaśniających. Sprawdzano także procedury dotyczące  wskaźnika intensywności zabudowy 2.0, określającego ilość kondygnacji naziemnych galerii. Prokuratura nie stwierdziła w tej sprawie znamion czynu zabronionego.

Wszystkie czynności i procedury związane z uchwalaniem plany i studium dla galerii Dekada prowadzone były prawidłowo -  skomentował prok. Łasocha. - O postanowieniu w tej sprawie poinformujemy zawiadamiającego (posła Millera) , jednak nie jest on poszkodowanym, nie ma praw strony i nie może go zaskarżyć. Postanowienie jest prawomocne

Czy  prezesa Dekada S.A. Aleksander Walczak  tak jak zapowiedział w 2016 roku pozwie posła Rajmunda Millera cywilnie o o naruszenie dóbr jego firmy? Przypomnijmy, że była mowa nawet o  nawet 5 mln zł odszkodowania.

Odrzucono także zawiadomienie posła Janusza Sanockiego, który doniósł do prokuratury na burmistrza Kordiana Kolbiarza, że skorumpował radnych miejskich Romualda Kamudę, Adama Zelenta, Janusza Chabińskiego i Dariusza Bednarza. Nyska Prokuratura Rejonowa w Nysie umorzyła to dochodzenie, nie stwierdzając znamion przestępstwa.

Odwołanie od postanowienia prokuratury okazało się nieskuteczne, 8 listopada Sąd Rejonowy w Nysie, podtrzymał stanowisko prokuratury zgadzając się z ustaleniami i ocenami prokuratury.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe