Wtorek, 22.01.2019

SYLWESTER POD CHMURKĄ

  • 14.12.2018, 16:46
  • redakcja RTO
SYLWESTER POD CHMURKĄ
Jeżeli nie macie jeszcze planów jak pożegnać stary i przywitać Nowy Rok, warto rozważyć świętowanie pod chmurką. Nysa wzorem dużych miast, zorganizuje otwartą imprezę sylwestrową. W tym roku nie musimy wybierać oferty Opola i Wrocławia, czy też sylwestra z Dwójką. Bawmy się wspólnie pod Halą Nysa.

 

- Miejscem zabawy będzie parking przed naszą nową halą sportową przy Sudeckiej - mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. - Wspólnie powitajmy Nowy Rok. Będzie dobra muzyka na żywo i mam nadzieję gorąca atmosfera - zachęca włodarz naszego miasta. Gwarantem szampańskiej zabawy ma być sprawdzone grono przyjaciół, z którymi można się wybrać i porywająca do tańca muzyka. Zadba o to m.in. DJ Daso i gwiazda wieczoru, Maja Hyży. Na rozstawione przed Halą Nysa scenie wystąpi również pop-rockowy zespół Hello My Sunshine. Dzięki nim Nowy Rok rozpoczniemy z dawką olbrzymiej pozytywnej energii.

 

Organizator wydarzenia – Agencja Rozwoju Nysy do wspólnego świętowania zaprosi również wschodzące gwiazdy polskiej piosenki. – Na razie nie zdradzamy jeszcze wszystkich nazwisk - mówi Prezes Agencji Rozwoju Nysy, Bogdan Wyczałkowski. - Pożegnanie roku 2018 rozpocznie się o godzinie 20.00. Na pewno nie zabraknie licznych atrakcji i ciekawej oprawy. Zresztą przestrzeń przed Halą Nysa sprawdziła się już kilkukrotnie, m.in. przy okazji Biegu Nyskiego, czy strefy kibica podczas ostatniego Mundialu.

Impreza pod chmurką potrwa do godziny 1. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników teren imprezy będzie ogrodzony, nie będzie można wnosić alkoholu czy środków pirotechnicznych.  Dla wielu zwierząt powitanie Nowego Roku z wykorzystaniem fajerwerków to prawdziwa mordęga. Nysa wzorem Wrocławia i kilku innych miast rezygnuje z tego pomysłu. - Planując noworoczną zabawę braliśmy pod uwagę fakt, aby atrakcje sylwestrowej nocy, w jak najmniejszym stopniu przeszkadzały osobom starszym, małym dzieciom i zwierzętom – mówi Kordian Kolbiarz. – To dobry trend -  zwłaszcza, że wspaniałe pokazy ogni co roku goszczą u nas za sprawą Festiwalu Ognia i Wody.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

 Urząd Miejski w Nysie

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe