Poniedziałek, 19.08.2019

Przemysł nienawiści, kto robi polityczny użytek ze śmierci śp. P. Adamowicza

  • 18.01.2019, 13:41 (aktualizacja 19.01.2019, 02:07)
  • redakcja RTO
Przemysł nienawiści, kto robi polityczny użytek ze śmierci śp. P. Adamowicza
Zdecydowana reakcja rządu na morderstwo prezydenta Pawła Adamowicza to bardzo rozsądna postawa. Oprócz szacunku do śmierci, jaki należy oddać wyciszając dyskusję o zmarłym na czas żałoby, ma za zadanie wytrącenia oręża z rąk tych polityków opozycji, którzy chcieliby zrobić z tej tragedii polityczny użytek.

Niestety kampania wykorzystująca to zabójstwo już ruszyła.

Radosław Sikorski stwierdził w TVN, że:
- Element mordu politycznego niewątpliwie tam wystąpił-
-Jak słyszał, że sędziowie to kasta, to pewnie się z tym zgadzał. (…) Miał dostęp do telewizji - mówił były minister Radosław Sikorski.

Sikorski porównuje schizofrenika do zabójcy prezydenta Narutowicza. Takich głosów jest więcej. Internet kipi od wpisów przypisujących odpowiedzialność za śmierć Adamowicza rządzącym. W tej sytuacji rząd chyba nie miał innego wyjścia tylko pójście do przodu.
Grupa prokuratorów i śledczych przeszukuje internet i wyłapuje agresję w internecie skierowaną przeciw PO. Ruszyła lawina aresztowań, prokuratorzy straszą wyrokami więzienia. Sytuacja staje się podobna do cenzury politycznej poprawności jaka panuje w Niemczech wobec islamu.
czytaj więcej na ten temat tu:
Michael Stürzenberger, niemiecki dziennikarz i blogger został skazany przez sąd w Monachium na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3,5 roku za powiązanie islamu z narodowym socjalizmem. 

Oczywiste jest, że nawoływanie do agresji wobec kogokolwiek w internecie jest naganne, ale jak słyszymy aresztowania dotyczą wyłącznie agresji wobec polityków opozycji. Dlaczego? Ano dlatego, żeby totalnej opozycji wytrącić z rąk oręże do grania na emocjach społecznych i tworzenia fake_newsów. Czy to się uda? Zobaczymy. "Ulica i zagranica" z pewnością nie przegapi takiej okazji. Rządowi chodzi najpewniej o to, by wyprzedzić i osłabić uderzenie. To byłaby najrozsądniejsza w tej sytuacji polityczna strategia.

W tym samym czasie do sądu trafiły akty oskarżenia przeciwko organizatorom urodzin Adolfa Hitlera sfilmowanych radośnie przez stację TVN. Jak się okazuje stacja odpowiedziała prokuraturze, że nie posiada żadnych nagrań źródłowych z produkcji tego reportażu. Nie trzeba być zwolennikiem teorii spiskowych, żeby nie mieć wątpliwości, że stacja prawdopodobnie bierze udział w ukrywaniu dowodów, albo przynajmniej osób, które je ukrywają.

Wracając do samego Adamowicza prezentujemy kilku wideo_blogerów, którzy maja coś do powiedzenia na ten temat. Być może nazwiska części z nich kojarzą się z kontrowersyjnymi wypowiedziami, ale w mojej ocenie w tej sprawie wypowiadają się bardzo rozsądnie.

Marcin Miłkowski

________________________

- Fakt tragedii Pawła Adamowicza już od samego początku był wykorzystywany przez środowiska lewicowe - mówi Jacek Międlar, były ksiądz, a dziś znany prawicowy wideo bloger

_____________________________

 -  (...) oni żywią się nienawiścią od czasów Marksa, kiedy wytworzyło się pojęcie klas.(...), Czemu więc służy zwalczanie mowy nienawiści? Zwalczanie mowy nienawiści służy zwalczaniu tych, którzy mają inne poglądy. - mówi znany publicysta, pisarz, autor filmów dokumentalnych i dziennikarz śledczy Witold Gadowski

 

__________________________________________________

-Jeśli mogę sparafrazować Borysa Budkę, który mówił wczoraj nadęte frazesy zaczynające się od słów, że  - "mowa nienawiści jest zła, bo zbrodnie się zaczynają od słów" - (...), to chciałem dodać też, że wolność się kończy, gdy zaczynamy się dobierać do słów i odbierać słowom znaczenie - mówi pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

U chu cha
U chu cha 19.01.2019, 12:58
Rzeczpospolita pisze:

Opozycja nie wygra wyborów, licytując się z PiS w kwestiach gospodarczych i programach socjalnych. Wskaźniki ekonomiczne będą dla rządzących pozytywne aż do wyborów parlamentarnych. PO będzie więc grać emocjami. A te po zabójstwie Adamowicza będą coraz bardziej napędzały jej zwolenników. I tylko emocjami opozycja może wygrać z PiS.

https://www.rp.pl/Analizy/3011…
U chu cha
U chu cha 19.01.2019, 12:55
powtarzam za portalem wPolityce
źródło - https://wpolityce.pl/polityka/…


cytat z wPolityce:

Wpisem na Facebooku podróżnik odniósł się w ten sposób do tragedii w Gdańsku.

To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska

– czytamy.

Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły

– dodaje Cejrowski.

Oberwało się też Jerzemu Owsiakowi. Zdaniem Cejrowskiego, jako prezes Fundacji WOŚP był osobiście odpowiedzialny za koncert w Gdańsku.

A Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem

– napisał podróżnik na Facebooku.
U chu cha
U chu cha 19.01.2019, 12:53
Do tego dochodzi Tomasz Lis ze swoim portalem o dumnej nazwie "Na temat" - tylko na jaki temat? Na temat potrzeb resortu?
https://natemat.pl/261119,cejr…
U chu cha
U chu cha 19.01.2019, 12:50
Skiba krytykuje Cejrowskiego - kim jest Skiba = wiejski wodzirej i całkiem zabawny sznaps kabareciarz. - nic dziwnego, że publikuje na pudelku - https://www.pudelek.pl/artykul…

ale sorry Skiba to raczej kapitan rechot, a nie strona merytorycznej dyskusji.
Cejrowski nie gęś
Cejrowski nie gęś 19.01.2019, 12:40
Nikt nie komentuje. Wszyscy w strachu, że policja zapuka do drzwi, bo to temat TABUu.
Cejrowski choć nie uszanował czasu żałoby trafił w sedno - https://wpolityce.pl/polityka/…

Pozostałe