Niedziela, 25.08.2019

Sportowa Spółka Akcyjna „Stal Nysa” może powstać.

  • 22.01.2019, 17:31 (aktualizacja 23.01.2019, 12:00)
  • redakcja RTO
Sportowa Spółka Akcyjna „Stal Nysa” może powstać.
Sportowa Spółka Akcyjna „Stal Nysa” ma mieć 100 tysięcy kapitału założycielskiego. Zgodnie z uchwałą udziałowcami zostanie gmina, która obejmie 60 procent udziałów i dwie gminne spółki - Agencja Rozwoju Nysy (ARN) oraz Nyska Energetyka Cieplna (NEC). Powołanie spółki jest konieczne by móc się starać o wejście do siatkarskiej Plus Ligi. Podmiot jak zapowiada burmistrz ma powstać jeszcze zimą. Celem jest przejecie licencji zawodników by jeszcze w tym sezonie powalczyć o wejście do Plus Ligi.

 

Utrzymanie Stali Nysa kosztuje obecnie ok. 2,5 mln zł rocznie. Od tego sezonu do tej puli będzie dokładał się powiat. Feliks Kamienik radny PO wyraził obawy, że udział spółki NEC wpłynie na cenę ciepła. Kordian Kolbiarz odpowiada, że ceny zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki i wkład w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych nie będzie miał wpływu na ceny usług.

Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny wyjaśnia, że nie doszło do zmiany stanowiska PIS w dłuższej perspektywie na zawodową siatkówkę nie stać. Jednocześnie siatkówka w formie spółki akcyjnej daje gminie lepszą kontrolę nad klubem.

 

więcej w materiale...

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Trutka
Trutka 05.02.2019, 22:39
Nie żebym popierał - ale zastanówcie się - skąd Kolbiarz ma brać kadry?

No... ? - ze szkoły, z pracy i z podwórka. Gorzej jak ze szkoły i z pracy nie ma kogo wziąć, bo taka szkoła i TAKAAA praca.
robota dla zwardonia
robota dla zwardonia 04.02.2019, 16:07
zwardoń już jest szefem tej spólki, to pewne
><)(&*&
><)(&*& 29.01.2019, 17:12
Patrząc na politykę personalną najjaśniejszego - ha ha - każdy może zostać prezesem wszystkiego, byleby nie był mądrzejszy od szefa.
foks
foks 29.01.2019, 12:28
Tylko jak nieudacznik Zwardoń zostanie namaszczony prezesem tej spółki to po klubie ( jak stocznia ), miał próbkę swoich sił w poprzednim sezonie - 5 miejsce. Trzeba Panie Zwardoń mieć wiedzę siatkarską , a nie przypadkowe z dzieckiem lansowanie się.

Pozostałe