Poniedziałek, 19.08.2019

Śledztwa nie będzie w sprawie rzekomego przerostu zatrudnienia w UM Nysa.

  • 27.01.2019, 22:47 (aktualizacja 29.01.2019, 18:44)
  • redakcja RTO
Śledztwa nie będzie w sprawie rzekomego przerostu zatrudnienia w UM Nysa.
Nyska prokuratura uznała za bezzasadne zarzuty, jakie poseł Janusz Sanocki kierował pod adresem swego politycznego konkurenta burmistrza Kordiana Kolbiarza. Chodziło nieuzasadniony przerost zatrudnienia w urzędzie miasta. Decyzja to dość oczywista mając na uwadze fakt, że tego typu oceny podobnie jak zatrudnianie radnych w spółkach gminnych powinny być oceniane przez wyborców, a nie prokuratorów.

 

To kolejne polityczne zawiadomienie po wielu poprzednich dotyczących m.in galerii DEKADA. Prokuratura w materii zatrudnienia jak widać nie zamierza wchodzić w politykę, ma konto znanego z politycznych awantur posła.

Sanocki poinformował o swoim doniesieniu do prokuratury podczas konferencji jaką organizował dwa miesiące przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Główny zarzut brzmiał: - burmistrz zatrudnił w urzędzie zbyt wiele dodatkowych osób. Argumentując powołał się wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, tłumacząc, że wydatki miasta na administrację wzrosły o 7 mln zł rocznie. -

Nie przekonał jednak, ani prokuratury, ani wyborców, o tym, że Liga Nyska ma lepsza receptę na rozwój Nysy. 

Prokuratura ustaliła, że  pomiędzy rokiem 2014, a 2018 urzędnicze zatrudnienie faktycznie zwiększyło się z 149 do 176 etatów, tj. o 27 pracowników. W ocenie prokuratury wynikało to ze zmiany struktury organizacyjnej urzędu. Nie ujawniono także dowodów uzasadniających podejrzenie, że burmistrz wpływał na postępowania rekrutacyjne. Odmowa wszczęcia śledztwa jest prawomocna.

Jak to skomentować? Jakkolwiek byśmy oceniali zwiększanie zatrudnienia w urzędzie, to prokuratura chyba nie jest miejscem do rozstrzygania tego typu politycznych sporów dotyczących koncepcji zarządzania finansami gminy.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lista zatrudnionych
lista zatrudnionych 04.02.2019, 16:06
Lista kolesi kolbiarza jest długa: konkursy na Edytkę w ndk, konkurs na Magdę kolbiazr w prudnickim sądzie, teraz zwardoń szefem spółki, a święs szefem pcpr za barską, która też ma załatwione koryto w Prudniku.
Kurt V
Kurt V 30.01.2019, 22:54
Cymbał ma rację, ale mówiąc zoologicznym slangiem jest takim samym księciuniem jak vice versa -
qwerty
qwerty 30.01.2019, 22:45
Najgorsze jest to że ten cymbał ma rację, że mafia w sądownictwie rządzi, jednak jego absurdalne plany maja się tu akurat nijak do rzeczywistości. Sam robił to samo - zatrudniał i zwalniał kogo popadnie

Pozostałe