Niedziela, 25.08.2019

Odlewnia przedłuża termin instalacji filtrów o kolejne miesiące

  • 29.01.2019, 13:15 (aktualizacja 29.01.2019, 18:42)
  • redakcja RTO
Odlewnia przedłuża termin instalacji filtrów o kolejne miesiące
Filtry miały być w czerwcu potem we wrześniu potem w grudniu. Niestety sprawdza się złośliwe porzekadło „w grudniu po południu”, bo jest styczeń a filtrów jak nie było tak nie ma, Odlewnia jednak nadal dymi jak dymiła.

 

Prezes spółki Roman Grzesica tłumaczy, że opóźnienia w instalacji aparatury filtrującej wynikają z opóźnień i wykonawcy.
Jednak tym razem przekładając termin po raz trzeci kierownictwo odlewni nie zdecydowało się na zorganizowanie konferencji prasowej jak wcześniej.

- Mieszkańcy stracili już w cierpliwość i zaufanie do prezesa spółki Romana Grześicy, kolejne tłumaczenia postrzegają jako wymówki. - podkreśla Pani Wanda mieszkanka ulicy Baligrodzkiej sąsiadującej z odlewnią.

Tłumaczenia prezesa są mówiąc prosto nie w czas, bowiem ów twierdzi, że wykonawca poinformował go pod koniec grudnia o tym, że jeden z dostawców technologii zbankrutował  i to opóźni realizację zadania od trzy miesiące. Pamiętajmy, że koniec grudnia był terminem oddania całości do użytku, zatem tłumaczenie, że dopiero pod koniec ubiegłego roku sprawa opóźnień się wyjaśniła nie świadczy o poważnym podejściu do tematu. Tym bardziej, że termin jest po raz trzeci przekładany.

Jak dodaje Tomasz Hankus - Na wysokości zadania nie stanął także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, bo niezależnie od zapowiadanej inwestycji przedsiębiorstwo zostało zobowiązane do poprawienia jakości Istniejącego systemu odpylania, który nie spełniał norm. - 
Okazało się, że urzędnicy WIOŚ nie pilnują tematu. Ponieważ w roku 2018 w ogóle nie przeprowadzono żadnej kontroli.

- Czy to oznacza, że wystarczy coś obiecać żeby urząd odpowiedzialny za ochronę środowiska przestał się interesować trucicielem? - pyta retorycznie mieszkanka ulicy Baligrodzkiej.  W przypadku nyskiej odlewni żeliwa najwyraźniej tak. Zarówno to, jak i i bierność innych organów zwyczajnie martwi.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uuuI
uuuI 03.02.2019, 16:41
Odlewnia czy Olewnia?
mw
mw 02.02.2019, 15:18
Powinni nakazać zamknięcie odlewni do czasu wywiązania się jej z zobowiązań
popek
popek 31.01.2019, 18:02
Filtrów nie było i nie będzie ,ha ha ha!!!!!!!!!!!!!!!
Edward
Edward 30.01.2019, 10:21
i kolejne 3 miesiące, obiecanki cacanki

Pozostałe