Środa, 22.05.2019

Wiadomości 18 lutego 2019 - Kto za, a kto przeciw połączeniu Ekonomika z Budowlanką.

  • 18.02.2019, 23:30 (aktualizacja 20.02.2019 02:48)
  • redakcja RTO
Wiadomości 18 lutego 2019 - Kto za, a kto przeciw połączeniu Ekonomika z Budowlanką.

Kto za, a kto przeciw połączeniu Ekonomika z Budowlanką.

Ubiegły tydzień to prawdziwa batalia edukacyjna, były demonstracje, ogniste oracje polityków, transparenty i marsze. Niestety pojawił się także internetowy hejt. Emocje rozpalił projekt połączenie szkół Ekonomika z Budowlanką. Ostatecznie w tym roku odstąpiono od tego pomysłu, ale posłuchajmy argumentów stron.

 


 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dalej będzie hejt?
Dalej będzie hejt? 22.02.2019, 08:28
Szanowni rodzice uczniów Ekonomika:

Z pewnością macie prawo pragnąć by wasze dzieci uczęszczały do budynku przy placu Sikorskiego. Nikt tego wam nie zabiera.

Jednak odbieranie prawa drugiej stronie do posiadania i prezentowania racjonalnych argumentów za połączeniem szkół i przeniesieniem młodzieży razem z nauczycielami do innego budynku, to jawna agresja. Niestety jak pokazuje zaprezentowany przez wasze pociechy hejt podszyta ksenofobią, krzywdząca dla uczniów Budowlanki.

Zobaczcie jaki jest rezultat? Oto młodzież i środowisko, które mieni się jako spadkobiercy wspaniałej inteligenckiej 58 letniej tradycji, popadło w prymitywny stupor, i zamiast polemizować na argumenty używa argumentów siły, i stosuje przemoc. Mam na myśli przemoc w swerze medialnego przekazu.

Na koniec, teraz kiedy emocje opadły, zamiast dyskusji wracacie do oskarżeń. Nie podobają wam się nawet spokojnie zadawane pytania dziennikarza. Nie podoba wam się to, że Piotr Woźniak zestawiony ze starostą Andrzejem Kruczkiewiczem wypada słabo i widać jego agresję. Szukacie za wszelką cenę winnego temu, że zabrakło merytorycznych argumentów.

Dalej będzie hejt?
rodzic
rodzic 22.02.2019, 14:46
O jakiej dyskusji my tu mówimy? Przestańcie w końcu dzielić dzieci z tych dwóch placówek na lepsze i gorsze . Moje dziecko mimo że jak na razie zanosi się że będzie albo zamierza być uczniem Budowlanki ma rodziców kategorii b tylko dlatego że nie są przekonani co do słuszności łączenia szkół ponadpodstawowych?
Jusrtna.
Jusrtna. 21.02.2019, 09:28
To norma likwidacja szkół(przenosiny),a jak było ze szkołą w Biechowie?Dzięki tej szkole istnieje Rolnik w Nysie i nie stracił statusu szkoły typowo rolniczej i finansowania z ministerstwa.Za to Zamek po szkole w Biechowie popadł w ruinę,bo starostwo chciało zarobić i sprzedało prywaciarzowi,który noc tam nie robi.Sprzedarz budynków poszkolnych to łatwy pieniądz,albo duży parking dla urzędników.
Bob
Bob 24.02.2019, 10:44
Rolnik od wieków nie jest już finansowany z ministerstwa !
Adam
Adam 20.02.2019, 23:43
Mowa nienawiści na ustach Piotra Woźniaka z SLD - czyli opozycja w domu.
Janeczka
Janeczka 20.02.2019, 16:50
Oświata nigdy nie będzie przynosiła dochodów. Chyba 4 lata temu oddano do użytku boisko przy ekonomiku, jeżeli plany połączenia tych szkół były od dawna to po co ładowano tam pieniądze? Dyrektorzy szkół powinni usiąść przy wspólnym stole i stanowić się jak zrobić aby było dobrze może powinny zostać tylko dwie szkoły w mieście Rolnik i Mechanik? A wiatr nie hula w szkole w Paczkowie?
Orlik sie nie zmarnuje
Orlik sie nie zmarnuje 20.02.2019, 23:16
Nie 4 tylko 2 lata temu. Ale nie ma co rozpaczać. Pamiętajmy, że funkcja ORLIKÓW to nie tylko obsługa szkoły - a potem zamknięte na klucz.
Orliki maja służyć wszystkim jak place zabaw.
Obok znajduje się duże osiedle. Nic się nie zmarnuje.
Jameczka
Jameczka 22.02.2019, 18:42
Na tym osiedlu już jest jeden Orlik (gimnazjum nr 3) - służy jako plac zabaw? Nie zmarnował się?
Jan
Jan 22.02.2019, 21:25
Jest otwarty?
Wojciech
Wojciech 20.02.2019, 10:15
Bardzo dobrze, że starostwo odstąpiło od tego dziwnego pomysłu. Protest uczniów i nauczycieli przyniósł efekt. A strony zainteresowane powinny zostać poinformowane o wszystkim, a nie dowiadywać się wszystkiego z mediów.

Dziennikarz przeprowadzający rozmowy wyraźnie narzucał odpowiedzi. To wstyd. Dziennikarz to osoba, która zbiera informacje i bezstronnie je przekazuje. Tutaj niestety tego zabrakło. Sugerowanie, że ktoś sprzeciwia się likwidacji dobrze wyposażonej i prosperującej szkoły, bo boi się o swoje stanowisko jest co najmniej nie na miejscu.
Adam
Adam 20.02.2019, 23:30
To bardzo dobre pytanie - od tego są dziennikarze, widziałeś jak Pani wicedyrektor wykrzywiło twarz?
Chyba nie
Chyba nie 20.02.2019, 23:23
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, władze i kobiety. - Prawda?

wicestarosta Piotr Woźniak zrobił wiele, żeby jego żona Stella (w czasie gdy piastował urząd) otrzymała kierownicze stanowisko w Ekonomiku. Postarał się, żeby poprzednia wicedyrektor (przyjaciel domu) została dyrektorem Carolinum.

I tu ciekawostka Pani Makaryk, nie wygrała konkursu - ZOSTAŁA POWOŁANA przez organ, czyli Piotra Wożniaka na stanowisko dyrektora. miejsce zostało przygotowane dla Pani Stelli.


Powstanie nowej szkoły resetuje wszystkich dyrektorów i kierowników.
Wioleta
Wioleta 20.02.2019, 21:35
Widzę że nie tylko ja odniosłam wrażenie że P. Woźniak był momentami "lekko podpuszczany" ;-) przez Pana redaktora a insynuacje w kierunku żony co najmniej nie na miejscu były. Jakby tego mało nawet do tematu córki musiał coś dodać od siebie ... boisko ;-) . Jako rodzic dziecka które klasy 1-3 kończyło na 2 zmiany w klasie z największą liczbą uczniów w szkole jestem stanowczo przeciw łączeniu szkół ponadpodstawowych. Szkoły to nie fabryki. W szkoły należy inwestować a nie szukać w nich oszczędności.
Litość potrzebna
Litość potrzebna 20.02.2019, 23:27
Biedny Piotr Woźniak dał się podpuścić i dlatego o mało nie wybił głową dziury w kamerze taki był agresywny Litości! Kto to pisze?
rodzic
rodzic 21.02.2019, 12:06
Czy ktoś napisał biedny Pan Woźniak? Nie obiektywny reporter i odnoszę wrażenie stronniczy. Apel do uczniów obu szkół - wspólnie a nie przeciw sobie ;-) szkoła to wy nie budynek. Argument " bo budynek pomieści" to nie jest argument. Przy przenoszeniu siedziby starostwa ile oszczędności było? Przykład powinien iść z góry
rodzic kategorii B
rodzic kategorii B 21.02.2019, 19:35
Droga Pani / Panie rodzic. Nasze dzieci z budowlanki po tej całej akcji także obawiają się waszych cudownych dzieci z Ekonomika. Ponieważ wasze cudowne dzieci z Ekonomika uważają, ze są lepsze niż nasze dzieci z Budowlanki.
Teraz nam jest przykro, a wam mam nadzieje jest wstyd za ten cały HEJT.
Czy wy rodzice z Ekonomika musicie koniecznie teraz znaleźć kogoś winnego i teraz winny jest dziennikarz?
rodzic
rodzic 21.02.2019, 21:44
Moje "cudowne" dziecko jest uczniem szkoły podstawowej tak dla jasności cokolwiek to określenie miało znaczyć. Proszę jeszcze raz przeczytać swój komentarz i wypowiedzieć się w kwestii hejtu bo zastanawia mnie teraz czy rodzic myślący o przyszłości własnego dziecka to teraz rodzic kategorii B ?
Litość potrzebna
Litość potrzebna 21.02.2019, 19:28
Wioletta napisała, ze Woźniak był lekko podpuszczany - litości - polityk, który pokazuje się z samą wierchuszką SLD z Panem Czarzastym w głównym wydaniu dziennika telewizyjnego, był podpuszczany przez dziennikarza radio nysa (skądinąd sympatycznego Pana Michała Lewandowskiego) litości!

Stronniczy reporter bo pokazał agresję zrozpaczonego polityka? Słabe to jest.

Pozostałe