Środa, 22.05.2019

Czy stadion stali zostanie przeznaczony pod budowę osiedla mieszkaniowego? Taki scenariusz jest rozważany oddasz władze Nysy.

  • 3.03.2019, 12:20 (aktualizacja 06.03.2019 12:31)
  • redakcja RTO
Czy stadion stali zostanie przeznaczony pod budowę osiedla mieszkaniowego? Taki scenariusz jest rozważany oddasz władze Nysy.
Mogłoby tam powstać 300 - 400 nowych mieszkań. Możliwości, z których może skorzystać gmina daje specjalna ustawa tzw. Lex developer.  Ustawa obowiązująca od sierpnia 2018 daje możliwość ze skorzystania z szybkiej drogi uzyskiwania pozwoleń na budowę dla osiedlu mieszkaniowych i ma skrócić przygotowania z 5 lat do roku.

 


Ustawa ma pozwolić budować na gruntach rolnych, powojskowych, pokolejowych i poprzemysłowych w granicach miast. Gmina chce z tego skorzystać, przeznaczając na ten cel teren obecnego stadionu. Zadanie to ma wykonać Agencja Rozwoju Nysy, która znaleźć zainteresowanego developera.
Pomysł ten nie oznacza rezygnacji z projektu mieszkanie plus. W marcu ma zostać rozpisanych kolejny przetarg na budowę 150 mieszkań przy ulicy grodkowskiej.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

4w958mww
4w958mww 10.04.2019, 02:27
Pani żona byłego prezesa - co za piękny neologizm prawie
Jola
Jola 9.04.2019, 16:01
Kupcy z targu miejskiego pod przewodnictwem pani-żony byłego prezesa nyskiego zarządu nieruchomości chcą, aby burmistrz zapewnił im przywileje, wygonił z Nysy konkurencje i napędził im kupujących. Grożą prawnikiem i sanockim. Absurd.
SAN
SAN 10.04.2019, 02:28
Sanockim straszą już dzieci?
Beata
Beata 9.04.2019, 15:28
Panie Burmistrzu w tym miejscu powinien znajdować się piękny i nowoczesny kompleks sportowy (tak bardzo nam go brakuje) połączony z parkiem z przeznaczeniem dla uczniów szkół oraz mieszkańców miasta Nysy. Natomiast wspomniane osiedle proszę wybudować na miejscu po fabryce FSO tam jest bardzo atrakcyjny teren na taką inwestycję - piękny widok na rzeką oraz panoramę miasta.
Proszę nie popełniać tego błędu - bo to będzie wielki błąd!
gość
gość 29.03.2019, 21:03
Napisze w prost to co miasto Nysa i ich urzędnicy dostali za darmo od byłego Zakładu Urządzeń Przemysłowych to wszystko zniszczyli nie kompetentni urzędnicy pierwsze co zniszczyli to lodowisko potem kryte kąpielisko a teraz stadion im przeszkadza a ja i mi podobni pracownicy tego zakładu oddawaliśmy tak zwane cegiełki na rozbudowę stref sportowych miasto dostało za darmo i niszczy wszystko co dostanie w swoje łapy krew mnie zalewa że przez tyle lat potrafiliśmy na to wykładać z wlanej kieszeni a ci zaprzepaszczają to i niszczą
Arek
Arek 11.03.2019, 09:02
Ha ha ha....tylko chłopczyku Ci co budują te galerie zaczynali od sprzedaży takiej szmiry na targach na kocyku - szmiry najczęściej przemycanej z Austrii i płacili takie podatki że uffff.....zejdź na ziemie bo odlatujesz.....polecam podręcznik z ekonomii by to obciążenie intelektualne pomogło powrócić na ziemie. Tam są pojęcia które warto znać,a nie być odlotowym nieukiem.Co do braku mieszkań w Nysie cóż polecam stronę z ogłoszeniami np. otodom....Miasto ma lepsze lokalizacje niż stadion.I znów kaganek oświaty dla tych co odlatują - spojrzenie na plan zagospodarowania terenu jakich właścicielem gruntów jest gmina.Jakby ktoś nie wiedział co to plan-można poszukać w Google....:-)))
wyklęty
wyklęty 12.03.2019, 07:54
Ekspert od ekonomi ,a brak umiejętności czytania ze zrozumieniem .Wyraźnie napisałem że ten chłam to można sprzedawać , ale na innym terenie ,najlepiej na obrzeżach miasta ,lub wystarczy przenieść się parę metrów wyżej na targ który spełnia wymogi do tego typu handlu ( stragany i równa betonowa nawierzchnia ) Ale ludzie z uporem maniaka będą zdzierać buty ,po kostki taplać się w błocie .Może dlatego że gros kupujących jest z okolicznych wsi ,i po prostu przywykli to takich warunków.Jakby te całe patologiczne towarzystwo od 500 + i innych darmowych bonusów liczone w tysiącach przestało wydać kasę na różnego rodzaju używki , to było by ich stać na porządne rzeczy kupowane w budowanych właśnie do tego calu nowych pięknych sklepach .Dziwią mnie argumenty że na stadionie osiedle nie bo to stadion .ale bazar już tak , bo że niby co że trampki tam sprzedają .
Ala i As
Ala i As 12.03.2019, 08:42
Ciekawe, z czego ty żyjesz, panie wyklęty, bo coś za bardzo śmierdzisz budżetówką i to taką wypaśną.
właściciel
właściciel 10.03.2019, 06:59
Za Barskiej miała tam powstać galeria handlowa, był krzyk od niebiosa. Staruszkowie się wypowiadali, jak po wojnie porządkowali to miejsce, aby powstał stadion dla mieszkańców. Kolbiarz chce tam zbudować mieszkania, kolejna inwestycja nieudacznika, ale cóż, jak miał poparcie durniów, to niech teraz durnie zostaną bez stadionu. Niech zgadnę kto będzie budował, firma z paczkowa, która już wybudowała buble
hubal
hubal 7.03.2019, 23:37
No to może burmistrz ich wpuści na plac do Jaworskiego z powrotem hi hi hi
precz z komuną
precz z komuną 7.03.2019, 16:07
kilkaset ludzi utrzymujących się z handlu pójdzie w tiurmu...do biedry na kase za 1000 pincet..gratulacje
WYKLĘTY
WYKLĘTY 7.03.2019, 16:24
Kilkaset ludzi handlujących bez kas fiskalnych i nie płacących uczciwych podatków ,sprzedających szmirę powinno ucywilizować swój handel i stanąć do równej konkurencji z innymi sprzedawcami .A jak już coś takiego jak ten bazar ma być to tylko na obrzeżach miasta .PRECZ Z KOMUNĄ .
nie używaj imienia Pana Boga na daremnie
nie używaj imienia Pana Boga na daremnie 8.03.2019, 12:12
To co sprzedają to problem kupujących, to klient decyduje, a nie ty sklepikarzu co sobie nie radzisz z konkurencją.

Hasło precz z komuną w twoich ustach brzmi jak walka o pluralizm z ust pierwszego sekretarza PZPR. Opanuj się!
nie używaj imienia Pana Boga na daremnie
nie używaj imienia Pana Boga na daremnie 8.03.2019, 12:13
a podatki powinni płacić zgadzam się, a Ty wyklęty płacisz???
Olek
Olek 7.03.2019, 06:38
W miescie potrzebne ,są mieszkania a lokalizacja jest bardzo dobra , tylko żeby trafiły te mieszkania do normalnych ludzi a nie patologi i po znajomosciach . Żeby to było na zasadzie mieszkanie + , placić czynsz a po jakimś czasie wykupienie
Kasia
Kasia 6.03.2019, 17:21
Jestem za budowę osiedla w Nysie brakuje mieszkań 🙂
WYKLĘTY
WYKLĘTY 6.03.2019, 13:20
Popieram bardzo dobry pomysł ,najwyższy czas zagospodarować to miejsce .Juz dawno powinno się zlikwidować ten paskudny bazar w centrum miasta sprzedający chińska tandetę .Nasze miasto nie stać na dwa stadiony ,tym bardziej stadion w centrum miasta ,bez dobrego dojazdu to porażka ,a rekreacja ,mając na uwadze położenie nie spełnia żadnych wymogów ( centrum ,smog ,zadymienie itp) Wszystko co w Nysie zostanie wybudowane i co się buduje jest słuszne i służy rozwojowi miasta .( obydwie galerie ,młyn remonty ulic ) a sam rynek powinien być zabudowany aż po samą katedrę ,tak jak historycznie było.Nysa w końcu odzyskuje blask .Miasto ma być miastem dla ludzi młodych bo tylko oni są gwarantem rozwoju .Naftalina już miała swój czas i potrafiła go wykorzystać .
właściciel
właściciel 10.03.2019, 07:01
Tak samo zagospodarują jak resztę miasta. wszędzie brud i syf, same długi. Wszystko sie zaczyna od pięknych wizualizacji. Co się tyczy paskudnego bazaru, to tam tysiące ludzi robi zakupy

Pozostałe