Środa, 22.05.2019

Wiara czyni cuda 45 tysięcy metodą na wnuczkę z policjantem po raz kolejny w Nysie.

  • 12.03.2019, 18:19 (aktualizacja 13.03.2019 15:42)
  • redakcja RTO
Wiara czyni cuda 45 tysięcy metodą na wnuczkę z policjantem po raz kolejny w Nysie.
11 marca oszustom udało się po raz kolejny w Nysie wyłudzić, aż 45 tysięcy złotych. Rzekoma wnuczka potrzebowała pomocy, bo... potrąciła pieszego na przejściu. Niestety dzwonili przestępcy.

 

Ofiarą oszustów padło starsze małżeństwo z Nysy. Przez telefon seniorzy usłyszeli, że ich wnuczka została zatrzymana przez policję i potrzebuje 45 tysięcy złotych, na kaucję , żeby wyjść z aresztu. Ze starszym małżeństwem rozmawiała także fałszywa policjantka, która potwierdziła, że wypadek miał miejsce.

Niestety seniorzy z Nysy uwierzyli, że trzeba zawieźć 45 tysięcy na spotkanie z asystentką adwokata. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć na komisariacie, co uśpiło czujność seniorów. Zanim tam dojechali odezwał się telefon oszustów z informacją, że pieniądze trzeba zawieść w inne miejsce, poza miastem. Udali się tam i przekazali gotówkę czekającej kobiecie.

Po powrocie do domu zadzwonili do rodziny, dopiero wtedy zrozumieli, że nie było żadnego wypadku, ani aresztowania, a pieniądze trafiły w ręce oszustów. 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe